A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Поляницької сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області

Новини

День ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня.

 В цьому році Всесвітній день психічного здоров’я пройде під девізом: «Психічне здоров’я доступне всім». Ніхто не повинен залишитися без доступу до інформації, можливості попросити про допомогу і бути почутим. Незалежно від статусу та рівня життя людини, нікому не може бути відмовлено в психіатричній допомозі і підтримці.

11:34 10.10.2024

«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — фотоконкурс пам’яток культурної спадщини, що проводиться в понад 40 країнах світу регіональними відділеннями Фонду Вікімедіа та волонтерами спільноти Вікімедіа, в тому числі в Україні — громадською орга

Мета конкурсу — зібрати фотографії всіх пам’яток культурної спадщини світу і розмістити їх у Вікісховищі, що дасть змогу проілюструвати статті Вікіпедії — вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони людей в усьому світі.

15:02 09.10.2024

Жовтень – це місяць, коли у світі говорять про рак молочної залози, щоб підтримати жінок, які лікуються і щоб проінформувати жінок про профілактику цієї хвороби.

У жовтні по всьому світу розповідають про запобігання цьому захворюванню, його виявлення, лікування та історії тих, хто його подолав. Рак молочної залози, виявлений на ранньому етапі, виліковний в 95% випадків. Тож всім жінкам варто вчасно проходить обстеження та зменшувати так звані поведінкові фактори ризику раку, повідомляє МОЗ.  

15:16 08.10.2024

Відмова від вакцинації

Всесвітня організація охорони здоров’я вперше внесла у щорічний список глобальних загроз людству відмову від вакцинації. Імунізація, за даними ВООЗ, запобігає 2-3 млн. смертей у світі щороку, а ще 1,5 млн. людей можна врятувати, якщо охоплення щепленнями збільшиться. Найгірше, що може зробити людина, коли у доступі є вакцина, відмовитись від неї. Люди забули про страх інфекцій, проти яких було винайдено вакцини. Дехто навіть вирішує відмовитися від щеплень під впливом дезінформації та ворожих маніпуляцій.

16:16 07.10.2024

Про опубліковане видання Методичні рекомендації – Основи проектування та реконструкції енергоефективних будівель закладів дошкільної освіти з поліпшеними екологічними характеристиками

Всеукраїнська громадська організація "Жива Планета"  інформує про опубліковане видання Методичні рекомендації – Основи проектування та реконструкції енергоефективних будівель закладів дошкільної освіти з поліпшеними екологічними характеристиками. Методичні рекомендації розроблені в рамках виконання проєкту "Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні", що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та співфінансуванням Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO) .  ВГО «Жива Планета» є партнером проєкту GIZ і відповідає за реалізацію комунікаційної стратегії підтримки практичних кроків енергоефективності в публічних закупівлях та програмних діях.  Методичні рекомендації:  - базуються на комплексному аналізі проектної документації на будівлі закладів дошкільної освіти, що відповідає принципам сталого будівництва із застосуванням сучасних енерго- і ресурсозберігаючих технологій;  - відповідають вимогам ДБН В.2.2-4:2018 зі Зміною 1 «Будинки та споруди.  Застосування Методичних рекомендацій дозволить замовникам замовити розробляння проєкту реконструкції школи за принципом Build Back Better (краще ніж було) з урахуванням кращих практик ЄС та рекомендаці й Світового банку. Такі проєкти матимуть перевагу в отриманні фінансової допомоги відбудови, тому що відповідатимуть вимогам потенційних донорів до енергетичної ефективності, кліматичної та екологічної сталості.  Методичні рекомендації стануть в нагоді:  - замовникам для складання завдання на проектування об’єкту реконструкції чи нового будівництва з досягненням кращих показників енергоефективності та поліпшених екологічних характеристик будівлі на усіх стадіях її життєвого циклу;  - архітекторам і проектувальникам – якісно виконати завдання по проєктуванню об’єкту відповідно до такого завдання.  Повний текст Методичних рекомендацій доступний за посиланням: https://iem.org.ua/images/librery/sadochky-05-05-2023.pdf Публікація про Методичні рекомендації на сайті Мінвідновлення: https://mtu.gov.ua/news/35923.html Текстовий та візуальний контент для розміщення інформації про Методичний посібник на гугл-диску з відкритим доступом: https://drive.google.com/drive/folders/1p6xu47q5-NE1WipAhU_8ODUIbjP-AYXT З будь-яких уточнень та додаткової інформації прохання звертатись до Олена Володимирівни Іванової, начальника відділу моніторингу, взаємодії з ЦОВВ та регіонального розвитку ВГО «Жива планета», е-mail: info@livingplanet.org.ua, +38-067-886-31-93 (тел., Viber, Telegram)

16:49 06.10.2024

“Усе, що нас не вбиває, робить нас сильнішими” — це одна з найвідоміших фраз німецького психолога Фрідріха Ніцше. Чи справді це так?

Посттравматичне зростання – це досвід позитивних змін, що відбуваються з людиною після зіткнення з кризовими життєвими ситуаціями. Це не лише повернення до свого попереднього життя, а наповнення його новими сенсами й збагачення себе як особистості.

15:45 04.10.2024

Щорічно на початку жовтня в багатьох країнах проводять заходи в межах Всесвітнього дня тверезості та боротьби з алкоголізмом.

Алкогольна залежність в більшості випадків виникає через невміння переживати стреси  і невміння отримувати від життя необхідні задоволення і релаксацію.  Тяга до спиртного виникає в більшості випадків, коли людина відчуває себе  нікчемною, нереалізованою і нікому не потрібною. Вчені всього світу проводили тисячі досліджень і зійшлися на думці, що алкоголь є рідним братом наркотиків. При систематичному вживанні  людина відчуває непереборне бажання знову і знову відчути стан легкості і безтурботності.  На жаль, алкоголізм на третьому місці серед факторів, що викликають смертність населення.  Доведено, що алкоголізм є причиною більш ніж 200 серйозних порушень здоров’я:

15:45 04.10.2024

Моніторинг радіаційного фону

Фахівцями Надвірнянського структурного підрозділу ДУ "Івано- Франківський ОЦКПХ МОЗ України" продовжується моніторинг гамма-випромінювання в наявних моніторингових точках(пункт розташування ВСП), а також відслідковуються вибірково рівні гамма- фону на території Надвірнянського району. За вересень було проведено 279 вимірювань гама-випромінювання в контрольній точці спостереження. Мінімальні значення гама-фону на території Надвірнянського району становлять 0.11-0.12 мкЗ/год , максимальні знаходяться  в межах– 0.12-0.13 мк/год.,що не перевищує порогового значення природного радіаційного фону в межах 0,32 мкЗ/год.

10:43 02.10.2024

Вхід для адміністратора