A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Поляницької сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області

Новини

Рівні можливості в освіті — пріоритет МОН

Протягом 10 років ми активно розвиваємо інклюзивне навчання в садочках. За даними Держстату, наприкінці 2023-го в Україні працювало 7 102 інклюзивні групи, у яких 13 281 дитина з особливими освітніми потребами (ООП). Ще у 2017 році таких груп було всього 578.

10:19 08.07.2024

МОН розпочало підготовку до пілотування профільної середньої освіти (10–12 класи). Зокрема, розпочалося напрацювання стратегій розвитку 25 шкіл з усієї України, а невдовзі до них долучаться ще 5.

Ці заклади першими розроблятимуть й апробуватимуть нові освітні моделі, щоб згодом ділитися досвідом з освітянами всієї країни.

10:15 08.07.2024

Вакцинація

Існує розповсюджений міф, що щеплення роблять лише у дитячому віці. Насправді імунітет проти деяких захворювань зберігається не на все життя, тому періодично необхідне повторне введення вакцин. Так само дорослим обов’язково треба робити щеплення проти тих хвороб, від яких вони не отримали захист у дитинстві. А вакцинація є одним із  найзручніших та найбезпечніших заходів профілактики. 

10:02 08.07.2024

Рак молочної залози

Рак молочної залози – найбільш часте злоякісне захворювання серед жінок у всьому світі. Це захворювання, яке виникає внаслідок мутації клітин. Хвороба може початися у молочних протоках або часточках залозистої тканини. Фактори ризику розвитку раку молочної залози:  спадковість, наявність раку молочної залози у найближчих родичів;  генетичні мутації (BRCA 1, BRCA 2);  наявність доброякісних захворювань молочної залози;  ранній початок (до 12 років) менструального циклу і пізня менопауза (після 55 років);  пізні перші пологи або відсутність пологів;  відсутність або пізній початок статевого життя;  нерегулярне статеве життя;  замісна гормонотерапія естрогенами в постменопаузальному періоді;  тривале прийняття гормональних контрацептивів;  перенесений рак молочної залози або інший рак;  паління, вживання алкоголю;  ожиріння, цукровий діабет;  гіпотиреоз;  пухлини матки, кісти, пухлини яєчників;  іонізуюча радіація;  недостатня фізична активність. Симптоми раку молочної залози:  Зміна розміру або форми грудей  Поява утвору чи ущільнення в грудях  або під пахвою  болем або без нього.  Втягнення соска або його деформація  Виділення з соска залитої кров’ю або прозорої рідини

11:24 05.07.2024

Сибірка

Сибірка – гостре небезпечне інфекційне захворювання всіх видів сільськогосподарських, домашніх і диких тварин, а також людей, яке спричиняється паличковидною бактерією Bacillus anthracis. На сьогоднішній день в Україні налічується понад 13,5 тисяч вогнищ, де може виникнути захворюваність на сибірку, оскільки існують біотермічні ями та худобомогильники, де були поховані хворі на сибірку тварини. У зв’язку з утворенням збудником сибірки спор та довготривалого зберігання в ґрунті, спалахи сибірки можуть виникнути де завгодно. Джерелом збудника інфекції є хворі тварини, що виділяють у зовнішнє середовище з кров’янистою рідиною, фекаліями, сечею, молоком, слиною безліч бацил сибірки. Особливо небезпечними є несвоєчасно й неправильно прибрані розтяті трупи загиблих від сибірки тварин та їхні шкіра, шерсть, щетина, кістки, роги, які зумовлюють контамінацію спорами пасовищ, водопоїв, ґрунту, скотних дворів і формування тривалих осередків сибірки. Хижі тварини та різні птахи можуть переносити частини інфікованого трупа на значні відстані й сприяти поширенню сибірки. Собаки здатні заносити кістки та залишки трупа безпосередньо на території господарств та ферм. Небезпечними осередками сибірки є старі забуті захоронення загиблих від сибірки тварин, звідки спори можуть виноситися на поверхню ґрунту під час весняного паводку та сильних дощів, меліоративні, будівельні та інші земляни роботи у місцях давніх захоронень тварин, адже спори сибірки зберігають свою «здатність до зараження» протягом 100 років! Причиною виникнення сибірки взимку може бути зібране з неблагополучних луків і пасовищ сіно. Значну небезпеку становлять незнезаражені корми та добрива тваринного походження, а також стічні води м’ясокомбінатів та шкіропереробних заводів. Передається інфекція легко і швидко. Спонтанне інфікування травоїдних тварин здебільшого відбувається через травний канал у разі

11:23 05.07.2024

25 червня, в урочищі «Богдан», що в с. Поляниця, у каплиці Святого Архистратига Михаїла, яка знаходиться високо в горах, неподалік гори Хомʼяк, була відслужена Божественна Літургія, яку очолив Преосвященний владика Петро Голіней, єпископ-помічник Кол

На цьому місці, у 80-их роках XX століття, протягом літніх періодів, перебувала пасіка Делятинського лісокомбінату, працівником якої був о. Михаїл Косило, ректор підпільної духовної семінарії. Разом з ним на пасіці в той час працювали, як помічники, його підпільні семінаристи, які готувалися до священства. Також до підпільного священника-пасічника сюди приходили численні віряни – греко-католики на богослужіння. В памʼять про ті часи у 2003 році, силами місцевої громади, побудовано в лісі каплицю, яка щороку збирає численних прочан.

14:18 02.07.2024

Моніторинг радіаційного фону

Збільшення рівнів радіаційного навантаження на навколишнє середовище зумовило необхідність проведення радіаційного моніторингу. Упродовж червня було проведено вимірювань гама-випромінювання в контрольній точці спостереження. Ситуація щодо радіаційного гама-фону залишається без змін, показник становить від 0.10 мкЗ/год до 0.13 мкЗ/год.,що не перевищує порогового значення природного радіаційного фону в межах 0,32 мкЗ/год. Також фахівцями Надвірнянського відокремленого структурного підрозділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України» щодня відбираються проби на всіх етапах водопідготовки, контролюються фізико- хімічні та мікробіологічні показники безпеки і гарантують, що водопровідна вода у районі залишається безпечною. Якість води залишається в межах норми та відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної до споживання людиною».

11:32 02.07.2024

Вітаємо з Днем Конституції!

28 років тому український народ зробив історичний вибір, прийнявши Основний Закон, який закріпив нашу незалежність, демократію та верховенство права.

14:17 28.06.2024

Сезон активності змій: як уберегтися від укусів та надати першу допомогу

Літо – час підвищеної активності змій. За даними Центру громадського здоров'я України, у квітні та травні 2024 року зафіксовано 31 звернення по медичну допомогу через укуси змій, зокрема троє постраждалих були дітьми до 17 років. Розповідаємо, як розпізнати небезпечних плазунів і захиститися від їхніх укусів. Види отруйних змій в Україні В Україні мешкає кілька видів отруйних змій, які найчастіше завдають укусів: Гадюка звичайна – зустрічається в Карпатах, Поліссі, а також частково в лісостепу. Її можна знайти поблизу галявин, боліт, берегів водойм, на луках у долинах річок і озер, а також біля доріг. Гадюка степова – мешкає у степах та лісостепах, частіше на Лівобережжі України, а також у степах і на схилах Кримських гір. Гадюка Нікольського – трапляється в лісостеповій зоні північної частини Одещини, Вінниччини, Кіровоградщини, Дніпропетровщини, Полтавщини. Її також можна зустріти на півночі Донеччини, півдні Харківської, Сумської, Луганської та Чернігівської областей.

10:50 26.06.2024

Вхід для адміністратора