A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Поляницької сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області

Новини

Нітрати у воді

Чиста вода - це запорука нашого здоров’я і здоров’я наших дітей. Постійне споживання води з високим вмістом нітратів може спричиняти тяжкі хронічні захворювання у дітей та дорослих, та навіть є фактором гальмування фізіологічного розвитку. А найнебезпечніше те, що ми можемо довго не помічати негативного впливу, адже вода з нітратами на смак, запах чи колір не відрізняється від звичайної. Саме тому, щоб вберегти себе та своїх близьких від отруєння, важливо розуміти, що таке нітрати, як їх можна виявити та зменшити їхній рівень або й запобігти потраплянню до питної води. З огляду на небезпеку потрапляння нітратів в організм, актуальним стає питання, скільки нітратів може міститися в воді, щоб вона не становила небезпеки для здоров’я. Цей параметр регулюється Державними санітарними нормами. Згідно з гігієнічними вимогами до якості питної води, вміст в ній нітратів не повинно перевищувати 50 мг/л. Щоб вберегти себе та своїх близьких від отруєння, для визначення вмісту нітратів у питній воді Надвірнянський районний відділ ДУ «Івано Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» проводить безкоштовне дослідження води з криниць для сімей, в яких виховуються діти до трьох років. Для проведення дослідження слід звернутися за адресою м. Надвірна , м-н. Шевченка 19. Важливо моніторити й мати доступ до інформації щодо вмісту нітратів, оскільки вживання води з їхнім надлишком може призвести до тяжких наслідків: отруєння організму, порушення обміну речовин, захворювання щитоподібної залози, метгемоглобінемії та навіть підвищувати ризики виникнення раку. Вода, забруднена нітратами, надзвичайно небезпечна для дитячого організму, а особливо для дітей у перші місяці життя. Самі ж нітрати малотоксичні, але в організмі під впливом кишкової мікрофлори вони відновлюються у нітрити, які є ще токсичнішими. Одним з основних механізмів їхньої токсичної дії є перетворення гемоглобіну в метгемоглобін. Накопичуючись в організмі, нітрати провокують так звану метгемоглобінемію. При цьому захворюванні гемоглобін в крові заміщується метгемоглобіном,

10:18 01.08.2024

Моніторинг радіаційного фону

Фахівцями Надвірнянського структурного підрозділу  ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України"  продовжується моніторинг гамма-випромінювання в наявних моніторингових точках(пункт розташування ВСП), а також відслідковуються вибірково рівні гамма-фону на території Надвірнянського району. За липень місяць було проведено 279 вимірювань гама-випромінювання в  контрольній точці  спостереження. Мінімальні значення гама-фону  на території Надвірнянського району становлять 0,10-0,11 мкЗ/год , максимальні знаходяться  в межах– 0,12-0,13 мк/год.,що не перевищує порогового значення природного радіаційного фону в межах 0,32 мкЗ/год.

10:17 01.08.2024

Гепатит — це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження.

Головні причини розвитку гепатиту:  віруси гепатиту;  деякі інфекційні захворювання;  токсичні речовини (алкоголь, деякі наркотичні препарати);  медикаменти;  аутоімунні захворювання. Натепер лікарям відомі вісім вірусних гепатитів, які позначаються великими літерами англійського алфавіту А, В, С, Д, Е, G, SEN та TT і спричиняються однойменними гепатотропними вірусами. Усі типи вірусів спричиняють захворювання печінки, але між ними є істотна різниця. За оцінками експертів ВООЗ,  на Земній кулі більше 2 млрд. людей мають ознаки наявного чи перенесеного гепатиту В, у 200-250 млн. із них діагностується хронічне ураження печінки.   Вірусом гепатиту С інфіковано понад 3 % населення світу, що складає більше 200 млн людей. За даними офіційної статистики в Україні частота інфікування дорослого населення вірусом гепатиту В складає 2,2 % , що становить коло 1 млн. осіб. Вірусом гепатиту С інфіковано 3 % мешканців країни, що становить 1,2 млн. осіб. Шляхи передавання вірусу гепатиту залежать від його типу. Так, шлях передавання вірусів гепатиту А та Е — фекально-оральний, коли неінфікована людина вживає продукти або воду, що забруднені фекаліями інфікованої людини. У сім’ях можливе зараження через брудні руки, коли інфікована людина готує їжу для членів родини.

09:45 29.07.2024

День медичного працівника загальне професійне свято всіх людей, які працюють у медичній сфері. В Україні його відзначають 27 липня.

Здоров'я — безцінне надбання людини, важлива умова повноцінного і щасливого життя. Здоров'я допомагає успішно вирішувати основні життєві завдання: вчитися, працювати, спілкуватися, дружити, створювати сім'ю, виховувати дітей, здійснювати задумане, долати труднощі, а якщо доведеться, то й значні перевантаження, як в нинішній важкий час війни та переживань. Саме від старань медиків залежить здоров’я і навіть життя пацієнтів. Саме до них ми звертаємося, щоб позбавитися від хвороб та болю. А робота профілактичної медицини - це попередження захворювань, збільшення тривалості життя і зміцнення здоров’я. Хочу висловити вам свою щирість та вдячність за вашу уважність і готовність допомогти, за вашу готовність вчитися новому і розвиватися у професійному плані. Зичу вам успіхів у вашій роботі, натхнення та творчого підходу до розв’язання складних завдань. Бажаю вам легкої роботи, позитивних емоцій, особистого щастя і фінансової незалежності.

09:44 27.07.2024

Конкурс "Що для мене Україна"

Конкурсні роботи подаються виключно в електронному форматі. У категоріях «Малюнок» і «Фотографія» Конкурсна робота має бути відсканована чи якісно сфотографована у форматі jpg, jpeg, png. У категорії «Пісня» виконання пісні учасником Конкурсу має бути зняте на відео без сторонніх звуків та рівним зображенням (бажано у горизонтальному форматі). Прийом конкурсних робіт триває до «04» серпня 2024 року включно. Конкурсна робота разом із заявкою подається до Організаційного комітету, шляхом її завантаження та заповнення спеціально створеної GOOGLE-ФОРМИ, розташованої за ПОСИЛАННЯМ: https://forms.gle/ice8YN2A9a1mjFyAA , дотримуючись всіх зазначених у ній вказівок. ДЕТАЛЬНІ УМОВИ УЧАСТІ у конкурсі, РЕКОМЕНДОВАНІ ТЕМАТИКИ та ВИМОГИ ДО КОНКУРСНИХ РОБІТ містяться на сайті фонду UWCF за посиланням: https://uwcfoundation.com/ua/blagotvoritelnost-v-mire/shho-dlya-mene-ukra%D1%97na-2024 та ПОЛОЖЕННІ ПРО КОНКУРС https://uwcfoundation.com/img/SchodlameneUkraina2024_polozhenna.pdf

14:00 19.07.2024

Всесвітній день головного мозку

Вже десять років поспіль 22 липня відзначається Всесвітній день мозку. Це дата присвячена підвищенню обізнаності про розлади мозку та зміцненню його здоров’я. Мозок - один із найбільш маловивчених органів людини. Головним мозком забезпечується не лише наша вища нервова діяльність, тобто саме те, що робить людину людиною – можливість думати, аналізувати, генерувати почуття, але і функціонування всього організму. Хоча мозок видає загалом 48,6 думок за хвилину, це його лише побічний ефект роботи. Головна функція мозку зовсім не мислення, а менеджмент організму. Адже він відповідає за управління рухами, сприйняття інформації, обробку даних, пам’ять, емоції і багато інших функцій, контролює багато життєво важливих функцій, таких як дихання та кровообіг. До захворювань та уражень головного мозку відноситься інсульт, черепно- мозкова травма, хвороба Паркінсона, хвороба Альцгеймера та багато інших. ЯК ДОПОМОГТИ МОЗКУ РОБИТИ ЙОГО РОБОТУ? Як би банально не звучало, але регулярний сон, заняття спортом, здорове харчування – це те, що дозволяє зберегти здоров’я всьому нашому організму, в тому числі й мозку.  ФІЗИЧНА АКТИВНІСТЬ Доведено, що регулярні вправи сповільнюють вікове погіршення стану мозку й підтримують когнітивні здібності, які з віком зазвичай знижуються. Фізичні вправи також допомагають знизити кров’яний тиск, знизити ризик появи серцево-судинних захворювань, що можуть призвести до інсульту, і допомагають підтримувати нормальний приплив крові до мозку. Оберіть вид активності, який до вподоби саме вам: біг, прогулянка на свіжому повітрі, йога, танці тощо. Головне, щоби такі заняття були регулярними.

13:58 19.07.2024

Аскаридоз

Аскаридоз — це поширене інфекційне захворювання, що характеризується ураженням тонкого кишечника глистами- аскаридами. Чутливість до аскаридозу висока, тому потрапляння в організм навіть одиничних зрілих форм може викликати захворювання. Аскарида належить до геогельмінтів, тобто обов'язковим етапом у циклі її розвитку має бути перебування у зовнішньому середовищі.

14:19 17.07.2024

Вплив алкоголю на психічне здоров'я

Вживання алкоголю може мати серйозні наслідки для психічного здоров’я людини. З’ясування зв’язку між алкоголем та психічним здоров’ям є важливою темою, щоб сприяти глибшому розумінню наслідків вживання алкоголю та розвитку стратегій для збереження психічного здоров’я. Існує хибне уявлення, що вживання алкоголю може бути хорошим способом зняти стрес, але це зовсім не так. Алкоголь у таких ситуаціях становить додаткову загрозу як вашому життю й здоров'ю, так і життю тих, хто поруч. У більшості випадків люди не усвідомлюють своєї залежності від алкоголю і вважають, що вони п’ють небагато. Важливо розуміти, що ті речовини, які змінюють свідомість, діють на центральну нервову систему людини та її мозок, в результаті виникає низка психічних захворювань, такі як:  Параноя ( марення ревнощів, зрідка ідеї переслідування)  Шизофренія (тремтіння кінцівок, підвищення температури тіла, порушення процесів мови)  Невроз (підвищена пітливість, озноб в тілі, сильний головний біль, поява задишки, дратівливість)  Депресія (відчуття безнадійності, постійна безпричинна тривога, погіршення або підвищення апетиту, порушення сну, плаксивість, апатія і млявість, поява суїцидальних думок)

13:20 16.07.2024

Вхід для адміністратора