A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Поляницької сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області

Новини

Спрага

Разом із температурою повітря влітку зростає і необхідність у питній воді. В умовах спеки наш організм втрачає більше рідини внаслідок збільшення частоти дихання, посиленого потовиділення і фізіологічних випорожнень. Як наслідок , знижується активна діяльність організму – не хочеться рухатися й думати. Проте є нескладний і доступний спосіб підтримувати енергійність мозку та тіла упродовж кожного літнього дня. Потрібно вживати достатню кількість води та уникати зневоднення організму.

09:19 12.07.2024

Колоректальний рак

Колоректальний рак – це злоякісна пухлина слизової оболонки товстої або прямої кишки. Ракова пухлина товстої або прямої кишки є злоякісною, якщо активно й агресивно росте і поширюється на інші частини тіла. Доброякісна пухлина також може рости, але не поширюватиметься на навколишні органи і тканини. Колоректальний рак найчастіше починається з поліпа – незлоякісного новоутворення, яке може розвиватися на внутрішній стінці товстої або прямої кишки в міру старіння людини. Якщо не лікувати або не видалити поліп, він може стати потенційно небезпечним для життя раковим утворенням. Виявлення та видалення передракових поліпів може запобігти колоректальному раку. ФАКТОРИ РИЗИКУ розвитку колоректального раку Немодифіковані (на які неможливо вплинути): - спадкова схильність (аналогічна хвороба у близьких родичів); - вік, як правило, хворіють особи старше 50 років; - хронічні запальні хвороби кишківника; - цукровий діабет ІІ типу (інсулінонезалежний). Модифіковані, ті що пов’язані зі способом життя: - особливості харчування, вживання великої кількості червоного м’яса; - гіподинамія; - паління; - ожиріння; - зловживання алкоголем. ОСНОВНІ СИМПТОМИ :  тривала у часі, тупа, ниюча, тягнуча біль;  біль при дефекації;  з’являється кров, слизь та гній у випорожненнях;

08:10 11.07.2024

БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЗДОРОВ’Я !

Діарея мандрівників - найпоширеніша хвороба, що виникає у подорожуючих. Спіткати подібне може в будь -якій країні чи регіоні.

08:09 11.07.2024

В ОДА відбувся брифінг щодо щорічного забігу в пам’ять загиблих воїнів «Шаную воїнів, біжу за Героїв України»

3 липня в обласній державній (військовій) адміністрації відбувся брифінг щодо реєстрації учасників на Всеукраїнський забіг в пам'ять про загиблих захисників та захисниць «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».

10:25 08.07.2024

Рівні можливості в освіті — пріоритет МОН

Протягом 10 років ми активно розвиваємо інклюзивне навчання в садочках. За даними Держстату, наприкінці 2023-го в Україні працювало 7 102 інклюзивні групи, у яких 13 281 дитина з особливими освітніми потребами (ООП). Ще у 2017 році таких груп було всього 578.

10:19 08.07.2024

МОН розпочало підготовку до пілотування профільної середньої освіти (10–12 класи). Зокрема, розпочалося напрацювання стратегій розвитку 25 шкіл з усієї України, а невдовзі до них долучаться ще 5.

Ці заклади першими розроблятимуть й апробуватимуть нові освітні моделі, щоб згодом ділитися досвідом з освітянами всієї країни.

10:15 08.07.2024

Вакцинація

Існує розповсюджений міф, що щеплення роблять лише у дитячому віці. Насправді імунітет проти деяких захворювань зберігається не на все життя, тому періодично необхідне повторне введення вакцин. Так само дорослим обов’язково треба робити щеплення проти тих хвороб, від яких вони не отримали захист у дитинстві. А вакцинація є одним із  найзручніших та найбезпечніших заходів профілактики. 

10:02 08.07.2024

Рак молочної залози

Рак молочної залози – найбільш часте злоякісне захворювання серед жінок у всьому світі. Це захворювання, яке виникає внаслідок мутації клітин. Хвороба може початися у молочних протоках або часточках залозистої тканини. Фактори ризику розвитку раку молочної залози:  спадковість, наявність раку молочної залози у найближчих родичів;  генетичні мутації (BRCA 1, BRCA 2);  наявність доброякісних захворювань молочної залози;  ранній початок (до 12 років) менструального циклу і пізня менопауза (після 55 років);  пізні перші пологи або відсутність пологів;  відсутність або пізній початок статевого життя;  нерегулярне статеве життя;  замісна гормонотерапія естрогенами в постменопаузальному періоді;  тривале прийняття гормональних контрацептивів;  перенесений рак молочної залози або інший рак;  паління, вживання алкоголю;  ожиріння, цукровий діабет;  гіпотиреоз;  пухлини матки, кісти, пухлини яєчників;  іонізуюча радіація;  недостатня фізична активність. Симптоми раку молочної залози:  Зміна розміру або форми грудей  Поява утвору чи ущільнення в грудях  або під пахвою  болем або без нього.  Втягнення соска або його деформація  Виділення з соска залитої кров’ю або прозорої рідини

11:24 05.07.2024

Вхід для адміністратора