A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Поляницької сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області

Новини

Школа вдома

У зв’язку із зростанням кількості хворих на ГРВІ та ГРИП заклади освіти перейшли на дистанційну форму навчання. В цих умовах важливим є оптимальний перебіг адаптації до нових умов, що сприятиме зниженню ризику порушень здоров’я дітей.

12:37 19.02.2025

Кір

Кір — гостре вірусне захворювання, що супроводжується запальним ураженням верхніх дихальних шляхів, висипом. Надзвичайно заразне і дуже швидко передається від хворої людини до здорової під час кашлю, чхання (повітряно-крапельним шляхом).

12:36 19.02.2025

Ресурси ментального здоров’я

Ресурси ментального здоров’я – це внутрішні та зовнішні фактори, які допомагають людині справлятися зі стресовими або кризовими ситуаціями, адаптуватися до змін та підтримувати психологічну стійкість. Вони ж дозволяють людині не занурюватися в розпач, а знаходити способи адаптуватися і рухатися вперед.

15:34 17.02.2025

Імунітет

Зимовий сезон – це час, коли погода починає різко змінюватися. Насамперед, це пов’язано зі зниженням температури повітря, зменшенням кількості сонячних днів, підвищеною вологістю або, навпаки, сухістю повітря. У цей період наша імунна система піддається справжній перевірці на міцність. Адже, саме вона щодня захищає наш організм від – вірусів, бактерій, паразитів та грибків та інших патогенів.

15:10 14.02.2025

15 ЛЮТОГО – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОНКОХВОРОЇ ДИТИНИ

Злоякісні новоутворення у дитячому віці залишаються одним з найбільш важких захворювань у світі, Дитяча смертність від злоякісних новоутворень посідає 5-е місце в структурі смертності дітей і згідно із медичною статистикою, щорічно у світі близько 400 тисяч дітей хворіють на рак, половина з них помирає. Запорукою успішного лікування онкологічних захворювань є своєчасна діагностика. Однак десята частина випадків раку виявляється тільки на третій стадії, а у восьми відсотків дітей його діагностують лише на четвертій. Складність полягає ще й у тому, що форм онкології дуже багато — близько 200 і хвороба може початися практично в будь-якому органі. Найчастіше діагностують лейкози, злоякісні утворення головного мозку та лімфоми. Найбільш високі показники дитячих онкологічних захворювань характерні для дітей віком до року. За останні 20 років кількість дітей, що хворіють на рак в Україні, збільшилася вдвічі. За даними Міністерства охорони здоров’я, в нашій країні щорічно реєструється близько 1000 нових випадків пухлин і лейкозу у дітей у віці до 14 років, це 10-12 хворих на 100 тисяч дитячого населення. За рівнем захворюваності Україна посідає одне з останніх рангових місць у світі, проте рівень смертності перевищує аналогічні світові показники, що свідчить про суттєві проблеми у виявленні, обліку та наданні медичної допомоги дітям зі злоякісними пухлинами. Саме тому  злоякісні новоутворення у дітей залишаються актуальною проблемою для українського суспільства, яка потребує постійної уваги і контролю. Чинники, які спричиняють онкозахворювання у дітей:

15:08 14.02.2025

Місяць обізнаності про рак

В Україні новоутворення входять до основних п’яти причин смертності та посідають другу сходинку після серцево-судинних захворювань. Крім того, через війну зменшується виявлення неінфекційних хвороб, адже люди менше звертаються за медичною допомогою. І саме неінфекційні хвороби є основною причиною втрати непрацездатності, передчасної смертності серед осіб працездатного віку. 91% смертей в Україні пов’язані саме з неінфекційними хворобами – серцево-судинними, діабетом, онкологічними, захворюваннями легенів.

08:29 13.02.2025

Надвірнянський РВ ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» продовжує роботу щодо укладання угод з приватними стоматологічними та іншими закладами медичного спрямування для надання послуг мікробіологічного моніторингу та вимірювання випромінювання УФБ ламп.

Проводимо мікробіологічний моніторинг за об’єктами навколишнього середовища (змиви на стерильність , виявлення патогенної флори, бактерій кишкової палички) , мікробіологічне та санітарно-гігієнічне дослідження води, метфакторів , а також вимірювання рівня бактерицидного випромінювання ультрафіолетових бактерицидних ламп в приватних та державних медичних установах району.

15:21 11.02.2025

“Фіолетовий день” — міжнародний захід, спрямований на підвищення обізнаності про епілепсію.

Епілепсія – це хронічний розлад мозкової діяльності, для якого характерні напади, що повторюються. Вони проявляються у вигляді короткочасних мимовільних судом однієї частини тіла або ж по всьому тілу, іноді супроводжуються втратою свідомості,  а також втратою контролю за функціями кишечника або сечового міхура. Люди з епілепсією, як правило, мають проблеми фізичного характеру – переломи та забої, а також такі психологічні стани як тривожні розлади та депресія.

16:09 10.02.2025

З початку повномасштабного вторгнення командою ТОВ «Трифілмс» було вирішено створити проект «ВАРТА», який приверне увагу світового та українського суспільства до України та збереже пам'ять на покоління про наших героїв.

Наразі проект має 2 завершені короткометражні документальні фільми: «Херувими» – історія про 11 окрему бригаду армійської авіації «Херсон». Про льотчиків, які стояли на варті Києва, вели запеклі бої в Ірпені та на півдні України. Виконували місії на Азовсталі та брали участь в операції по звільненню о. Зміїний. Бригада, яка відважно захищає Україну від російського вторгнення.

16:08 10.02.2025

Форум

Навчально-науковий інститут права та політології разом з Історичним факультетом Українського державного університету імені Михайла Драгоманова у травні-червні 2025 року планують проведення Всеукраїнського форуму вчителів права та історії «Освітня синергія: право та історія в умовах сучасних викликів» (далі – Форум). Форум – це відкритий професійний захід, спрямований на сприяння професійному розвитку вчителів права та історії, формування інтегрованого підходу до викладання цих дисциплін, обмін досвідом у сфері правової та історичної освіти, підвищення якості освітніх послуг, а також популяризацію демократичних цінностей, принципів верховенства права та історичної правди. Форум проводиться у два етапи: дистанційний етап – до 31 травня 2025 року, під час якого учасники виконуватимуть креативні та інтерактивні завдання; очний (фінальний) етап – 20 червня 2025 року на базі Українського державного університету імені Михайла Драгоманова (м. Київ, вул. Пирогова, 9), який передбачає пленарне засідання, майстер-класи та урочисте нагородження переможців. Для участі у Форумі вчителі права та історії мають до 31 травня 2025 року надіслати заявку на електронну адресу оргкомітету: forumpis2025@gmail.com.

09:55 10.02.2025

Вхід для адміністратора