A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Поляницької сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області

Новини

Вакцини – одні з найбільш ефективних і економічно-виправданих медичних та соціальних досягнень людства.

Їх вводять здоровим і хворим людям, щоб попередити інфекційне захворювання, викликане мікробами, вірусами або токсинами. Ефективність вакцинації залежить від колективного імунітету. 95% охоплення населення профілактичними щепленнями забезпечує колективний імунітет. Тільки при такому охопленні щепленнями не виникають спалахи епідемії вакцино-керованих інфекцій. Ризик поширення керованих інфекційних захворювань зростає у зв’язку з вимушеним переселенням людей, великим скупченням людей, що є особливо великою загрозою для наших маленьких українців із незавершеним або з відсутнім курсом вакцинації. Вакцини, які використовуються в Україні, є перевіреними та безпечними. На даний час всі необхідні вакцини є у наявності. Внутрішньо переміщені українці можуть щепитись самі або ж щепити дітей у державних медичних закладах населених пунктів, у яких вони перебувають. Імунітет, який розвивається після вакцинації, надасть надійніший захист від керованої інфекції. Вакциновані люди дуже рідко хворіють. А якщо таке трапляється, то переносять хворобу набагато легше і з меншою кількістю ускладнень. Вакцини забезпечують надійніший захист. У період війни особливо важливо бути сильними та здоровими.

14:37 16.01.2025

Стрес на роботі

Не буде перебільшенням сказати, що ми половину життя, а то й більше, проводимо на роботі, тому так важливо переконатися, що вона не є причиною сильного стресу, а радше джерелом задоволення, дає шанс на розвиток та фінансову стабільність. Проте, на роботі існують певні чинники, які можуть викликати стрес. Стрес на роботі - досить часте і шкідливе за своїми наслідками явище, а Організація Об'єднаних Націй в своєму звіті називає стрес на робочому місці "чумою ХХІ століття".

14:36 16.01.2025

Рак шийки матки – це злоякісне новоутворення, що виникає в епітеліальних клітинах шийки матки.

Цей тип раку розвивається поступово, проходячи через стадії передракових змін, які можуть тривати кілька років.  Рак шийки матки є одним із найпоширеніших онкологічних захворювань серед жінок. Щорічно у світі діагностується понад 500 000 нових випадків цього захворювання, причому близько 300 000 жінок помирає від нього. В Україні рак шийки матки посідає друге місце серед злоякісних новоутворень жіночої статевої системи. Перші симптоми раку шийки матки:  Патологічні кров’янисті виділення поза менструальними днями.  Виникнення невеликих абр середніх кровотеч після сексуального акту чи огляду гінеколога.  Виражені болі в ділянці малого таза, які виникають регулярно.  Поява постійної слабкості, легкої стомлюваності, ознак анемії.  Зниження маси тіла без видимих ​​причин.  Постійна субфебрильна температура.  Згідно з даними Національного канцер-реєстру, В Україні реєструється близько трьох тисяч злоякісних новоутворень шийки матки щорічно. Зокрема, у 2023 році загальна кількість вперше зареєстрованих випадків захворювання на рак шийки матки становила 2962 випадки. Від загальної кількості хворих на рак шийки матки в 2023 році померло 1075 жінок. В Івано-Франківській області, згідно даних КНП «Прикарпатський клінічний онкологічний центр Івано-Франківської обласної ради» на рак шийки матки в 2023 році захворіла 141 жінка (у 2022 році - 112 жінок ). З них діагноз на III стадії було поставлено 41 жінці (у 2022 - 40), на IV стадії - 14 жінці ( у 2022 році - 11). Занедбаність раку шийки матки в зазначених випадках становила 39% в 2023 році та 45,5% у 2022 році.

14:25 16.01.2025

Короста - це паразитарна заразна хвороба, збудником якої є коростяний кліщ.

Кліщ паразитує тільки на шкірі людини. Цикл розвитку коростяного кліща триває 14-20 днів. Це шкірне захворювання, що супроводжується сверблячкою, особливо в нічний час, розчухами і утворенням на шкірі, так званих, коростяних ходів. Хвороба є заразною. Відбувається ураження шкіри наступним чином. Самка кліща, по мірі проникнення у верхні шари шкіри, прокладає коростяні ходи, які в подальшому служать місцем відкладання яєць. На самому початку розвитку хвороби, уражена шкіра починає червоніти і набрякати, на ній з’являються характерні вузлові висипання. Головною ознакою корости є нічний свербіж, так як в цей час доби кліщі виявляють підвищену активність. Інтенсивний свербіж призводить до утворення подряпин через розчісування. У цей момент будь-які інфекції можуть безперешкодно проникнути в шкіру через пошкодження. Зараження здорової людини відбувається при прямих контактах з хворим (рукостискання, статеві контакти, користування спільними предметами побуту та ін). За межами організму людини коростяний кліщ живе 3-5 діб, цим пояснюється рідкість непрямого способу зараження.

14:25 16.01.2025

Профілактика ГРВІ

Гострі респіраторні інфекції – велика група інфекцій, що можуть бути спричинені бактеріями або вірусами. У більшості випадків сезонні хвороби є вірусними інфекціями (ГРВІ). Залежно від збудника вони мають різні ознаки і прояви, проте зазвичай захворювання розвивається поступово, його супроводжує відчуття «розбитості» та загального нездужання, нежить, біль у горлі тощо. Основний механізм передачі інфекції при ГРВІ — повітряно- краплинний. Факторами передачі є краплинні аерозолі. Носіями вірусів є люди, тому однією з ключових причин поширення є масові скупчення людей: в громадському транспорті, у навчальних закладах, на заходах, роботі і т.д. Поширенню вірусів у навколишнє середовище сприяють катаральні прояви, які характеризують ГРВІ. Восени і взимку захворюваність на ГРВІ зростає. Щоб захиститися від вірусних інфекцій варто дотримуватися простих правил:   Уникати скупчень людей, щоб зменшити ймовірність контакту з хворими, бо люди можуть бути заразними, ще до появи симптомів. Також слід відмовитись від рукостискань та вітальних поцілунків.  Користуватись одноразовими масками при необхідності, пам’ятаючи, що одягати маску слід в місцях скупчення людей, а також в осередку інфекції або при перших ознаках хвороби закриваючи нею ніс і рот.  Користуватися тільки одноразовими паперовими серветками при нежиті, щоб прикрити обличчя під час кашлю чи чхання

09:10 13.01.2025

Рак шийки матки

Січень- місяць обізнаності про рак шийки матки. Рак шийки матки (РШМ) — тип раку, який виникає внаслідок мутації епітеліальних клітин шийки матки. Усі жінки мають ризик розвитку РШМ, найчастіше даний тип онкології зустрічається в жінок старше 30 років. І це четверте за поширеністю онкологічне захворювання серед жінок.

09:10 13.01.2025

Слушні поради: святкові застілля без шкоди для здоров’я

Святкові застілля – невід’ємна частина новорічних та різдвяних  празникувань. Проте переїдання, малорухливість і надмірне споживання алкоголю можуть призвести до серйозних проблем із травленням, підвищення рівня холестерину та навіть загострення хронічних захворювань. Як уникнути цих ризиків та зберегти гарне самопочуття під час свят.

08:17 04.01.2025

Мікроорганізми у воді

Природна вода – практично завжди «жива». Треба лише подивитися на неї в мікроскоп, щоб побачити, скільки мікроорганізмів живе в одній краплі. Щоб визначити ступінь забруднення питної води різноманітними мікроорганізмами проводиться мікробіологічний аналіз. В першу чергу мається на увазі патогенна мікрофлора, яка може бути дуже небезпечною для здоров’я.

08:17 03.01.2025

Вхід для адміністратора