A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Поляницької сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області

Новини

232 безкоштовні медичні послуги отримали 32 мешканці с.Цуцилів, які взяли участь в акції «День здоров’я».

Фахівці Надвірнянського РВ ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» працювали разом з медиками КНП Переріслянського НЦПМСД.

10:20 30.04.2025

У дитинстві майже кожен із нас чув фразу: "Пора на щеплення!" Але навіщо вони взагалі потрібні, якщо ми почуваємося здоровими? Давайте розберемося разом.

1. Щеплення захищають від серйозних хвороб Багато небезпечних хвороб, як-от кір, поліомієліт або дифтерія, колись забирали тисячі життів. Завдяки вакцинації сьогодні ми майже їх не зустрічаємо.

15:23 29.04.2025

До тижня імунізації в Цуцилівському НВК нашими працівниками проведені заходи, з метою ознайомлення дітей із поняттями "здоров'я", "імунітет", "вакцинація" та формування у них свідомого ставлення до збереження власног

Діти прослухали тематичну казку, в якій у доступній формі розповідалося про боротьбу імунітету з мікробами та про те, як щеплення допомагають організму бути сильним і захищеним. Після прочитання обговорювали зміст казки, розглядали, хто такі "друзі" здоров'я і як їх підтримувати.

15:22 29.04.2025

Упродовж Тижня імунізації в дитячому садочку «Світлячок» м.Надвірна було проведено низку пізнавально-творчих заходів, покликаних ознайомити дітей із поняттями здоров’я, імунітету та важливості щеплень у цікавій та доступній формі.

Підготували різноманітні активності, які поєднували навчання з грою. Особливу увагу приділили читанню казок, в яких головними героями були мікроби, імунні клітини та хоробрі лікарі. Через казкові сюжети діти вчилися розпізнавати корисне й шкідливе, розуміти, як працює організм, і чому щеплення — це як щит, що захищає від хвороб.

09:31 28.04.2025

Працівниками Надвірнянського районного відділу було проведено інформаційно- просвітницькі заходи серед учнів старших класів Лоївського ліцею та Стримбівської гімназії Надвірнянської міської ради.

Для учнів проводилася лекція з презентацією слайдів на тему «Корисні та шкідливі звички для вашого здоров’я», де висвітлювалися теми щодо необхідності дотримання основних складових здорового способу життя, таких як здорове харчування, фізична активність, дотримання правил особистої гігієни, відсутність шкідливих звичок (вживання алкоголю, наркотичних речовин, тютюнопаління), збереження ментального здоров’я, що сприяють збереженню здоров’я та підвищенню якості життя в майбутньому.

09:27 28.04.2025

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці.

Ідея започаткувати такий особливий день з’явилася після того, як у 1989 році американські та канадські робітники та профспілки провели День вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі. Лише у 2003 році Всесвітній день охорони праці отримав свою сучасну назву.

09:26 28.04.2025

26 квітня 1986 року... В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху.

У момент аварії, 26 квітня, о 1.23 ночі з інтервалом у кілька секунд сталося два вибухи на четвертому енергоблоці атомної електростанції. Згодом ці вибухи оцінили у 300 Хіросім (так називають ядерну атаку США на японське місто Хіросіма).

09:27 26.04.2025

Як розпізнати ранкову тривожність?

Нав’язливі думки, які відчуваються наче шквал переживань, хвилювань, і відчуття загрози або ж фіксація на певній події чи завданні.  Фізичні прояви, підвищене серцебиття, тиск, пітливість, тремтіння кінцівок, важкість дихання, м’язова напруга.  Труднощі з концентрацією: в голові туман, людина легко відволікається, забуває по що прийшла чи куди йшла.  Втома, навіть після достатнього сну.  Дратівливість: людина може незвично активно реагувати на певні слова чи дії або фруструватися без видимої на те причини.  Намагання уникнути ситуації, комунікації, зобов’язань – хочеться залишитися у ліжку і не йти нікуди.  Відчуття, ніби всього забагато, що може супроводжуватися панікою, або ж страхом перед днем і його задачами. Через що виникає тривожність вранці? Виділення кортизолу, гормону стресу: сягає піку 30-45 хв. Після пробудження, спричиняючи підвищення серцебиття, тиску, адреналіну. Тривога через очікування дня: коли людина не впевнена, що може впоратися зі всіма завданнями, коли їх забагато або ж вони надто ресурсозатратні. Тривожність під час засинання : якщо людина засинала з тривогою, рівень тривоги залишався високим і, відповідно, ще більше зріс вранці. Тривожність перед сном також може впливати на якість сну та відновлення. Кофеїн може запустити або підвищити тривожність. Він підвищує частоту серцевих скорочень і рівень адреналіну, а ще може погіршувати якість сну. Гормональні коливання: зміни в інших гормонах , зокрема тих , що пов’язані з роботою щитовидної залози або репродуктивним здоров ям ( наприклад під час вагітності чи менопаузи) , також можуть сприяти відчуття тривожності після пробудження. Як собі допомогти? 1. Піддавати сумніву думки, які викликають тривогу. Якщо перша думка вранці це те, що ва нічого не вдасться сьогодні , проаналізуйте – чи є факти , що це

14:25 16.04.2025

Вхід для адміністратора