A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Поляницької сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області

Новини

Вітаміни — невід'ємна складова здорового раціону й способу життя.

Вітаміни поділяють за їхньою здатністю розчинятися в жирі або воді: 1. Жиророзчинні вітаміни. Більшість з них важливі для неферментативних процесів. До жиророзчинних відносяться А, Е, D, К. 2. Водорозчинні вітаміни. Виступають в якості коферментів, беручи участь у ферментативних реакціях. Це вітаміни групи В, вітамін С, Р та інші. За дефіциту вітамінів може виникати гіповітаміноз, підвищуватися ризик розвитку різних захворювань. Рідко організму не вистачає якогось одного вітаміну. Як правило, не вистачає певної групи цих корисних речовин.  Якщо людині не вистачає вітаміну А, на її шкірі можуть з'являтися сухі прищики, вона страждає від підвищеної сухості. На стопах утворюються мозолі, губи покриваються хворобливими тріщинами. Людина часто хворіє простудними захворюваннями, очі швидко втомлюються перед монітором комп'ютера.  Брак вітаміну В1 зазвичай проявляється у вигляді слабкості і підвищеної стомлюваності, зменшення апетиту, невеликих набряків, тяжкістю в ногах, особливо в стопах, тахікардії та задишки. Якщо людина помічає у себе основні ознаки нестачі цього вітаміну, їй необхідно включити в свій раціон свинину, крупи та хліб, для приготування якого використовується борошно грубого помелу. Можна порекомендувати снідати вівсянкою, обідати свинячою вирізкою, а для вечері вживати нешліфований рис або гречку, житній хліб.  До них відносяться сухість та посиніння губ, губні вертикальні тріщини та рубці, виразки в куточках рота, лущення шкіри обличчя, погіршення зору. Для усунення нестачі вітамінів В2 необхідно додати в повсякденне меню м'ясні та молочні страви, звернути особливу увагу на сир та яйця.  Ознаками нестачі вітаміну В6 є сухість шкіри і висипання на ній, неспокій, безсоння, зменшення апетиту, нудота. До основних причин належать не вживання картоплі, бананів, яєчних жовтків, зернового хліба, круп, м'яса, капусти, моркви, квасолі, а також їх неправильне приготування. Так, картоплю рекомендується запікати, оскільки якщо її варити, то вітамін В6 залишається у відварі.  Проявами пониженого вмісту вітаміну В9 стають неприємний запах з рота, запори, ламке та сухе волосся, блідість шкіри. Причиною є зневаження свіжими листовими овочами, злаками, горіхами, рибою, печінкою. Як і інші вітаміни групи В, вітамін В9 руйнується в процесі термічної обробки, тому овочі краще вживати в сирому вигляді.

16:45 09.04.2025

В рамках реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року МКСК спільно з Українським центром культурних досліджень та Українським культурним фондом проводить роботу з вивчення різних аспектів безб

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України реалізує постійний обмін інформацією між представниками влади та громадськості, проводить комунікацію та популяризацію в суспільстві культури безбар’єрності як філософії гідності та прийняття. В рамках реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року МКСК спільно з Українським центром культурних досліджень та Українським культурним фондом проводить роботу з вивчення різних аспектів безбар’єрності у сфері культури. Зокрема, протягом 2025 року заплановано дослідження доступності закладів культури та культурно-мистецьких заходів шляхом опитування. Результати опитування дозволять оцінити наявні бар’єри та визначити пріоритетні напрями вдосконалення доступності культурного середовища для всіх груп населення.

13:07 09.04.2025

12 підказок для здорового сну

Сон відіграє життєво важливу роль у підтримці нашого фізичного здоров’я, психічного благополуччя та загальної якості життя. Якість і тривалість сну значно впливають на велику кількість аспектів нашого повсякденного життя, включаючи соматичне здоров’я та харчову поведінку. Нестача якісного сну може загострити наявні психічні розлади, такі як тривога та депресія, і ускладнити подолання стресів. Порушення сну також може призвести до перепадів настрою, дратівливості та труднощів з концентрацією уваги.

08:07 07.04.2025

Фізкультурно-оздоровчі заходи в рамках соціального проекту «Активні парки – локації здорової України» протягом квітня-червня 2025 року

З метою розбудови безбар’єрного простору, створення умов та рівних можливостей для занять фізичною культурою та спортом у територіальних громадах України в рамках соціального проекту «Активні парки – локації здорової України», основною метою якого є популяризація та організація оздоровчої рухової активності усіх категорій громадян, у тому числі осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, ветеранів війни та членів їхніх сімей, створення умов для зниження показників захворюваності, поліпшення якості та тривалості активного життя населення, Міністерство молоді та спорту України інформує про:

15:38 04.04.2025

Вакцинація 

Вакцинація — найефективніший метод запобігання розвитку інфекційних захворювань. На сьогодні шляхом вакцинації можна запобігти розвитку більше ніж 25 потенційно тяжких захворювань, включаючи кір, правець, гепатит,дифтерію,кашлюк , поліомієліт, грип, менінгіт та рак шийки матки. Водночас, згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у світі понад 20 млн. людей не отримали необхідних вакцин. Побоювання щодо можливих побічних ефектів та не завжди аргументовані упередження щодо вакцинації є причиною відмови багатьох дорослих від щеплень себе та своїх дітей.

12:45 03.04.2025

Моніторинг радіаційного фону

Фахівцями Надвірнянського структурного підрозділу ДУ «Івано- Франківський ОЦКПХ МОЗ», регулярно здійснюється щоденний моніторинг стану радіаційного забруднення на пунктах спостереження, дані якого постійно оновлюються на сайтах і є загальнодоступними. Величина потужності експозиційної дози (радіаційний фон) в місті станом на 31 березня знаходиться у своїх звичних межах і становить 0,12-0,15 мкЗв/год (найменший та найбільший показник за останні 24 години), що нижче контрольного рівня. Перевищення природного радіаційного забруднення не зафіксовано у жодній контрольній точці.

08:26 03.04.2025

Здорове харчування – це раціон, який здатний задовільнити основні потреби організму в білках, жирах, вуглеводах, вітамінах та мікроелементах, тому його дотримання є важливим аспектом нашого життя.

Принципи правильного харчування становлять основу здорового способу життя. Споживаючи щодня адекватну кількість калорій за рахунок збалансованого набору переважно корисних продуктів, можна значно зменшити ризик серцево-судинних захворювань, діабету та раку, тобто найбільш небезпечних захворювань.

10:25 24.03.2025

Вітряна віспа

Вітряна віспа (вітрянка) – це захворювання, яке проявляється папульозно-везикулярним висипом на шкірі та слизових оболонках, а також інтоксикацією організму. Воно легко передається від однієї людини до іншої (надзвичайно високонтагіозне). Шляхи зараження вітряною віспою різноманітні, але основним є повітряно-краплинний механізм передачі. Вірус здатний поширюватися на значні відстані з потоками повітря. Заразність вітрянки надзвичайно висока — вірус легко поширюється через кашель, чхання та навіть звичайне дихання інфікованої людини. Період зараження починається за 1-2 дні до появи висипу і триває до повного загоєння всіх елементів висипу. Особливу небезпеку становить контакт з хворим у період, коли симптоми ще не проявилися, але вірус вже активно виділяється в навколишнє середовище. В цей час людина може не підозрювати про свою заразність і продовжувати вести звичайний спосіб життя, що сприяє поширенню інфекції серед оточуючих.

09:34 17.03.2025

Вхід для адміністратора