A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Поляницької сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області

Новини

Як розпізнати переохолодження та що робити при ньому

Холодова травма або переохолодження – один із найбільших ризиків, які несе із собою зима. Загальне переохолодження розвивається поступово і є дуже небезпечним.  Як його розпізнавати та що робити, якщо у вас або у людини поряд є ознаки загального переохолодження? Можна помітити, що на вулиці вже суттєво похолодало, тому важливо тепло одягатися, щоб вразі чого не отримати переохолодження.

10:39 29.11.2023

Моніторинг радіаційного фону

Продовжуємо контролювати рівень забруднення, станом на 24 листопада, та за минулий тиждень ситуація щодо радіаційного гама- фону залишається без змін, показник становить від 0.10 мкЗ/год до 0.13 мкЗ/год.,що не перевищує порогового значення природного радіаційного фону в межах 0,32 мкЗ/год. Перевищень природного радіаційного фону не зафіксовано у жодній контрольній точці .Крім цього проводиться щоденний моніторинг якості питної води центрального водопроводу за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками безпеки, на даний час всі проби води відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної до споживання людиною»,показники атмосферного повітря теж перебувають в межах норми.

12:04 24.11.2023

Пам'ятаємо! Єднаємося! Переможемо! Інформаційні матеріали до 90-х роковин Голодомору 1932–1933 років

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2023-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 25 листопада. Долучіться в цей день о 16.00 до Загальнонаціональної хвилини мовчання. Згадайте про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів. Цього року ми вдруге вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями Росії проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

16:41 23.11.2023

Всесвітній день дитини

Всесвітній день дитини - одне з найчистіших і найсвітліших свят, у яке хочеться побажати, щоб усі діти у світі були здорові, ситі та перебували у безпеці! Нехай дитинство буде безхмарним, а кожен день щасливим. Бажаю солодощів і радощів, веселощів і чудових друзів, неймовірних пригод і удачі, щасливого дитинства і забавних ідей. Ніколи не сумуй, вір в свої мрії, радуй батьків і дивуй весь цей світ!

13:50 22.11.2023

Вітряна віспа

Вітряна віспа (вітрянка) — це висококонтагіозне гостре вірусне захворювання, що переважно вражає дітей. Характеризується плямисто-папульно-везикульозним висипом на шкірі та слизових оболонках. Захворювання є одним із найпоширеніших інфекцій і поступається тільки ГРВІ. Основним джерелом інфекції є хворий на вітряну віспу. Ще одним джерелом інфекції може бути хворий на оперізувальний герпес. Заразитись вітрянкою можна від хворого, який стає небезпечним для оточення, з кінця інкубаційного періоду до 5-го дня з моменту появи останніх висипань. Спочатку вітряна віспа може проявлятися грипоподібними симптомами за 1–2 дні перед появою висипання — субфебрильна температура тіла, погане самопочуття, біль голови та біль у м'язах, фарингіт, риніт, зниження апетиту. За день або два після цього на шкірі з'являється характерний висип, який починається з невеликих червоних плямок, які швидко перетворюються на пухирці з рідиною всередині. Пухирці зазвичай розташовані на животі, грудях, спині, а потім поширюються на інші частини тіла. Під час перебігу хвороби, пухирці можуть лопати, утворюючи виразки на шкірі, які зазвичай засихають та покриваються кірочками. Свербіння і дискомфорт, пов'язані з висипкою, можуть бути досить

13:21 22.11.2023

Рух - це життя , і цим усе сказано

Коли життя минає «дім-робота-дім» буває важко знайти час на фізичні навантаження. Проте без достатньої фізичної активності страждає весь організм і серце, зокрема. Якщо у тебе переважає сидячий спосіб житя, то  Сила скорочень серця слабшає  Тонус судин знижується  Працездатність зменшується А це може призвести до серйозних захворювань серцево-судинної системи – артеріальної гіпертензії, ішемічної хвороби серця, інфаркту, інсульту тощо. ВООЗ рекомендує дорослим щонайменше 150-300 хвилин помірної та інтенсивної активності на тиждень. А це близько 30 хвилин на день. Що більше - то краще. Регулярна фізична активність допомагає знизити артеріальний тиск та контролювати вагу, а також зміцнює скелетно-м’язові тканини, розвиває координацію, знижує рівень стресу, підвищує загальний тонус організму. Рух - це життя , і цим усе сказано.

08:27 22.11.2023

Слава Ісусу Христу!

Сьогодні вітаємо усіх із Храмовим Святом- Введення в храм Пресвятої Богородиці!

14:06 21.11.2023

Антибіотики

     Антибіотики сьогодні відомі майже кожній людині, а лікарі вже не уявляють успішного лікування інфекційних захворювань, особливо важких, без застосування антимікробних препаратів. Адже відкриття антибіотиків здійснило справжню революцію в лікуванні інфекцій. Завдяки їх використанню різко знизились захворюваність інфекційними хворобами та смертність людей, викликана різними хворобами.

15:22 20.11.2023

Вхід для адміністратора