A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Поляницької сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області

Новини

ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини, який розвивається та розмножується в організмі людини і призводить до повної втрати захисних сил організму .

Потрапляючи в організм людини, вірус атакує Т-лімфоцити – клітини, що відповідають за розпізнавання чужорідних тіл та їхнє пригнічення, людина стає вразливою до будь-яких хвороб. На ранніх стадіях ВІЛ, як правило, не має жодних симптомів, але можливі ті, які дуже схожі на застуду:

14:50 03.12.2024

Продовжуємо просвітницьку роботу по створенню безпечного та здорового освітнього середовища життєдіяльності для дітей та молоді в закладах загальної середньої освіти району.

Фахівці  відділення епідеміологічного  нагляду (спостереження) та профілактики  інфекційних захворювань Надвірнянського  РВ  відвідали  Надвірнянський ліцей «Престиж» та  ліцей  № 2,   ліцеї с. Гвізд, смт.Ланчин  та с.Микуличин, де провели  роз’яснювальну роботу щодо важливості  щеплень, необхідності створення колективного  імунітету до вакцинокерованих інфекцій.

14:47 03.12.2024

Хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) називають однією з найбільш поширених хронічних респіраторних недуг.

За даними ВООЗ, хронічне обструктивне захворювання легень є третьою за значущістю причиною смертності у світі, воно спричинило в 2019 році 3,23 мільйона смертей. Майже 90% смертей від ХОЗЛ серед осіб віком до 70 років стаються у країнах з низьким та середнім рівнем доходу. 

14:46 03.12.2024

СПРОБУЙТЕ ВІДМОВИТИСЯ ВІД КУРІННЯ - 21 листопада найкращий день, щоб почати

Третій четвер листопада – Міжнародний день відмови від куріння, особливий день  для тих, хто прагне змінити своє життя на краще. Це не просто нагадування про  шкоду від тютюну, а можливість зробити крок у напрямку здорового та бездимного життя.

14:45 03.12.2024

ВІДМОВИТИСЯ ВІД КУРІННЯ МОЖЛИВО!

Третій четвер листопада – Міжнародний день відмови від куріння, особливий день для тих, хто прагне змінити своє життя на краще. Це не просто нагадування про шкоду від тютюну, а можливість зробити крок у напрямку здорового та бездимного життя.

14:44 03.12.2024

Вторинний тютюновий дим та нікотинові викиди можуть шкодити не менше, ніж активне куріння. Це стосується навіть домашніх улюбленців – їх здоров'я також під загрозою!

За останній час в Україні зроблено впевнені та важливі кроки для захисту здоров’я  населення від тютюнового диму. Уряд та активна громадськість активно працюють над посиленням антитютюнового законодавства. На сьогоднішній день в країні: 

14:43 03.12.2024

Згідно з визначенням ВООЗ, здоров'я — це не лише відсутність хвороб, а стан фізичного, соціального і психічного добробуту (освіти, доходу, умов життя).

Показники, що відображають суб'єктивний рівень добробуту, включають задоволеність життям та самооцінку здоров'я. Гендерночутливий підхід до здоров’я демонструє, що рівність між чоловіками та жінками позитивно впливає на стан здоров'я обох. Чоловіки часто оцінюють своє здоров’я краще, ніж жінки. Значна частина хвороб чоловіків зумовлена 5 факторами ризику: нездорове харчування, паління, підвищений артеріальний тиск (АТ), вживання алкоголю та наркотиків. Основні причини передчасної смертності серед чоловіків Попри загальну тенденцію до зниження, рівень передчасної смертності серед чоловіків (у віці від 30 до 69 років) у низці країн Європи залишається високим. Спосіб життя чоловіків, їхня схильність до ризиків та моделі звернення за допомогою залежать від багатьох чинників. Важливу роль відіграють місце проживання, зайнятість, освіта, гендерні норми, а також соціальні зв’язки. Вплив цих факторів змінюється залежно від віку, етнічного походження, статусу мігранта/біженця, сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

08:08 19.11.2024

З 18 до 24 листопада щороку триває Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків. Його метою є підвищення поінформованості громадськості в усьому світі про проблему стійкості до протимікробних препаратів, щоб не допустити її подальшого роз

Антибіотики — це лікарські препарати, які допомагають боротися з бактеріальними інфекціями. Вони здатні рятувати життя, але неправильне та безконтрольне використання антибіотиків може призвести до серйозних наслідків, таких як розвиток антибіотикорезистентності, коли бактерії стають стійкими до ліків, що ускладнює їх лікування. Щоб уникнути цього, важливо знати та дотримуватися правил раціонального використання антибіотиків. Антибіотики діють тільки на бактерії, але неефективні проти вірусів, грибків або паразитів. Наприклад, при застуді чи грипі, які викликані вірусами, антибіотики не допоможуть. Неправильне використання цих препаратів, зокрема при вірусних інфекціях, не лише марнує ресурси, але й сприяє розвитку резистентності. Стійкість до антибіотиків стає все більш глобальною проблемою, через що деякі інфекції стають важчими для лікування. Це підвищує ризик ускладнень, тривалість хвороби та вартість лікування. Тому кожен повинен розуміти важливість правильного прийому антибіотиків, щоб зберегти їхню ефективність. Для безпечного та ефективного лікування антибіотиками слід дотримуватися наступних рекомендацій:

08:08 19.11.2024

До міжнародного дня відмови від куріння, який у 2024 році припадає на 21 листопада, пропонуємо серію публікацій, метою яких є підвищення обізнаності про шкоду від куріння та спонукання курців позбутися залежності.

Коли ви курите або вейпите, шкідливі хімічні речовини моментально потрапляють у ваші легені, а звідти переходять у кровотік і розносяться по всьому тілу – до мозку, серця та інших органів вже за 10 секунд після першої затяжки.

08:07 19.11.2024

Вхід для адміністратора