A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Поляницької сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області

Новини

Міністерством молоді та спорту України спільно з партнерами 05-07 жовтня 2024 року заплановано проведення Всеукраїнського підсумкового форуму для представників молодіжних консультативно-дорадчих органів у м. Тернопіль.

Мета заходу — залучення молоді до процесів ухвалення рішень шляхом забезпечення ефективного функціонування молодіжних рад, підвищення рівня їх спроможності та якості діяльності, підвищення рівня знань про механізми взаємодії органів державної влади, органів місцевого самоврядування та молодіжних рад місцевого та обласного рівнів, інформування молоді про їхню важливу роль та можливості участі у суспільному житті з метою відновлення та розвитку нашої країни.

10:25 12.09.2024

Гарячка з Нілу

У кількох регіонах України лікарі фіксують зростання захворювання на гарячку Західного Нілу, яке передається через укус комара. Зокрема, йдеться про столицю, Київську та Черкаську області. На території Івано-Франківської області випадки захворюваності не реєструвались. В Україні вірус гарячки Західного Нілу віднесений до I групи особливо небезпечних і за міжнародними стандартами ВООЗ належить до IV групи ризику. За своєю будовою вірус подібний до інших, що спричиняють енцефаліти, та вірусу гарячки Денге. Головним джерелом і резервуаром гарячки Західного Нілу в природі є птахи (переважно перелітні), у крові яких високі концентрації вірусу циркулюють від 14 до 200 днів. Переносники захворювання – певні види комарів, що інфікуються під час харчування кров’ю, а потім з укусами можуть інфікувати тварину або людину. Вкрай рідко в людей можливе контактне зараження кров’ю хворих тварин. Групами ризику інфікування вірусом ГЗН в осередках сільського типу є сукупне населення, особливо особи, які проживають біля водних об’єктів, працівники тваринницьких господарств і птахоферм. В осередках міського типу - мешканці будинків з підтопленими підвальними приміщеннями. До груп ризику також належать мисливці, лісники, туристи, військовослужбовці, які перебувають у польових умовах. Існують і групи медичного ризику, до яких належать реципієнти препаратів крові, органів, тканин і клітин, працівники лабораторій, новонароджені діти від інфікованих матерів. В природних осередках характерна літньо-осіння сезонність захворювання.

11:17 09.09.2024

9 вересня - Міжнародний день інформування про фетальний алкогольний синдром ( ФАС).

9 вересня - Міжнародний день інформування про фетальний алкогольний синдром ( ФАС). Це стан дитини, який виникає внаслідок впливу алкоголю під час вагітності матері. ФАС викликає пошкодження мозку дитини та проблеми з її розвитком. Немає жодної дози алкоголю, яку можна вважати безпечною для вживання під час вагітності. Через вживання матір’ю алкоголю під час вагітності може статися викидень, мертвонародження, передчасні пологи та, власне, народження дитини з вродженими вадами. ФІЗИЧНІ ВАДИ:  специфічні риси обличчя, включаючи короткі очні щілини, дуже тонку верхню губу, короткий задертий ніс і гладку поверхню шкіри між носом і верхньою губою;  деформацію суглобів та кінцівок;  повільний фізичний ріст до та після народження;  проблеми із зором чи слухом;  мала окружність голови й розмір мозку;  пороки серця і проблеми з нирками й кістками;  проблеми з мозком і центральною нервовою системою (ЦНС). ПРОБЛЕМИ З МОЗКОМ і ЦНС:  погана координація або рівновага;  інтелектуальну недостатність, порушення навчання та затримку розвитку;  погана пам'ять;  проблеми з увагою та опрацюванням інформації;  труднощі з міркуваннями та розв’язанням проблем;  труднощі з розумінням наслідків вибору;  погані навички судження;  знервованість або гіперактивність;  швидка зміна настрою;

10:53 09.09.2024

Безпечне навчання та захищений імунітет!

Тисячі українських дітей повертаються до очного навчання.  Усі державні органи разом з міжнародними партнерами провели посилену підготовку за своїми напрямами діяльності, щоб забезпечити безпечне навчання у приміщеннях, де воно проходитиме; щоб діти незалежно від зміни місця проживання змогли пройти медогляд і отримати усі обовʼязкові щеплення задля уникнення спалахів інфекційних хвороб під час навчання у колективах. Імунопрофілактика від інфекційних захворювань захищає не тільки вакциновану дитину, а й дітей, які через медичні протипоказання не мають щеплень. Кір, кашлюк,дифтерія,правець поширюються дуже швидко, здатні призвести до спалахів та спричинити ускладнення, особливо якщо дитячий організм не має імунного захисту. Школа та колективи, в яких навчаються діти, має бути безпечним середовищем для всіх учасників навчального процесу. Тому під час оформлення довідки для школи передбачено контроль як з боку лікаря, так і відповідального в навчальному закладі за отриманими щепленнями проти інфекційних хвороб. В разі якщо рекомендовані щеплення пропущені, наприклад, через переїзд до іншого міста, батькам варто звернутися до сімейного лікаря і надолужити їх. Це питання індивідуального захисту для кожної дитини від хвороб, яким можна запобігти вакцинацією. Протипоказання до вакцинації встановлює виключно лікар. Особливо напередодні епідсезону питання імунопрофілактики вимагає посиленої уваги з боку лікарів, освітян та батьків щодо обовʼязкових щеплень, які діти мають отримати за віком та які передбачені Національним календарем профілактичних щеплень. Крім того, для зручності батьків школярів цього року затверджена єдина форма медичної довідки яку видає сімейний лікар для зарахування дитини до закладів освіти всіх рівнів. Відтепер немає потреби проходити огляд у декількох лікарів, займати черги та отримувати довідки різної форми. Для вступу дитини до будь-якого закладу освіти видається довідка № 086/о.

16:17 05.09.2024

Врівноваженість дитини і атмосфера в сім'ї

Всі батьки хочуть, щоб їхні діти виросли щасливими, здоровими і врівноваженими. Щоб досягти цієї мети, багато батьків читають книги і матеріали в Інтернеті про розвиток, психологію дитини і методи виховання. Однак при цьому вони не зважають на той факт, що для виховання дітей більш важливим є щоденна взаємодія з ними. Атмосфера в родині відіграє важливу роль для психічного здоров'я і благополуччя всіх її членів.

14:05 04.09.2024

Радіаційний фон

Упродовж серпня, ситуація щодо радіаційного гама-фону залишається без змін, показник становить від 0.11 мкЗ/год до 0.13 мкЗ/год.,що не перевищує порогового значення природного радіаційного фону в межах 0,32 мкЗ/год. Перевищень природного радіаційного фону не зафіксовано у жодній контрольній точці. Середній рівень відповідає фоновим рівням для нашої місцевості та не несе загрози життю та здоров'ю населенню. Фахівці Надвірнянського відокремленого структурного підрозділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України» щодня відбирають проби на всіх етапах водопідготовки, контролюють фізико-хімічні та мікробіологічні показники безпеки і гарантують, що водопровідна вода у районі залишається безпечною. Якість води залишається в межах норми та відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної до споживання людиною».

13:35 04.09.2024

Вірусний менінгіт

Вірусний менінгіт – це захворювання, яке викликається вірусною інфекцією, та супроводжується запальними процесами у твердій оболонці головного мозку. Під час активізації хвороби відбувається набряк мозкових оболонок та підвищення внутрішньочерепного тиску. На відміну від бактеріального менінгіту, вірусний не призводить до загибелі нервових клітин, відрізняється більш легким перебігом та характеризується високою ймовірністю успішного одужання.

13:32 04.09.2024

Зайва вага

Зайва вага - глобальна й комплексна проблема, яка може призводити до скорочення тривалості життя і є фактором ризику низки хронічних захворювань, включно із серцево-судинними, діабетом 2 типу, щонайменше 12 видів раку, захворювань печінки й органів дихання, а також може впливати на психічне здоров’я. Дослідження онкології показали, що надлишковий жир вважається фактором ризику цих видів раку:  Колоректальний рак, рак стравоходу, нирки, грудей в період постменопаузи, ендометрія, яєчників, щитоподібної залози, печінки, жовчного міхура, підшлункової залози, специфічний рак крові (множинна мієлома), пухлина головного мозку і хребта (менінгіома). До розвитку онкологічних захворювань, спровокованих зайвою вагою, призводить кілька механізмів: 1. Зниження активності імунної системи. 2. Зміна гормонального фону. Жирова тканина не тільки порушує роботу органів і залоз, а й є потужною біологічно активною речовиною, яка має гормональну дію. 3. Виділення інсуліноподібного фактора, що відповідає за ріст клітин. 4. Існує велика вірогідність ожиріння після настання менопаузи, а також є прямий вплив надмірної ваги на виникнення раку молочної залози. 5. За даними досліджень, близько 30% розвитку раку ендометрія пов’язані з надмірною вагою. ЯК ВИЗНАЧИТИ У СЕБЕ ОЖИРІННЯ?  Зайва вага розраховується за індексом маси тіла (ІМТ) -- вагу (у кілограмах) слід розділити на квадрат зросту (в метрах): І = m:h². Як інтерпретувати результат?  < 18,5 — недостатня вага

13:30 04.09.2024

Шановні учні, батьки, вчителі, колеги! Вітаю Вас з початком нового навчального року!

Цей день сповнений хвилювань, але водночас є чудовим і світлим святом для всіх, хто живе за особливим навчальним календарем. Бажаю усім мирного неба над головою, приємних посмішок, гармонії, тепла й нових неймовірних звершень!

14:03 02.09.2024

Вакциновані- значить захищені!

В Україні триває кампанія щодо додаткових заходів з імунізації проти кашлюку ,дифтерії та правця для груп населення, які пропустили планові щеплення. Вакцина АКДП забезпечує ефективний захист проти трьох небезпечних хвороб. Кашлюк, дифтерія та правець можуть мати серйозні наслідки для здоровʼя дітей, особливо в умовах війни, коли доступ до медичної допомоги може бути ускладненим чи тимчасово обмеженим. Міністерство охорони здоров’я за співпраці з міжнародними партнерами вдалося забезпечити безперебійну наявність вакцин для рутинної вакцинації на рівні кожної області і ця робота триває. Саме тому батькам важливо перевіряти вакцинальний статус дітей і в разі переїзду чи пропуску щеплення звернутися до найближчої амбулаторії та скорегувати вакцинальний графік. Війна може спричинити більше поширення інфекцій через масове переміщення людей і перебої в наданні медичних послуг, особливо що стосується програми профілактичних щеплень. Діти мають бути захищеними від хвороб, яким можна запобігти за допомогою вакцин. Водночас батьки мають відповідально ставитися до вакцинування своїх дітей згідно з графіком щеплень і не відкладати це на потім.  Згідно з національним календарем щеплень, вакцина АКДП вводиться у віці 2, 4, 6 і 18 місяців, потім у 6 років проводиться ревакцинація вакциною АДП (дифтерія-правець), а в 16 років — вакциною АДП-М). Дорослим слід щепитись кожні 10 років для оновлення свого захисту від дифтерії та правцю (АДП та АДП-М). Якщо ви, чи ваша дитина з яких-небудь причин пропустила чергове планове щеплення – вам слід звернутися до свого сімейного лікаря і він розпише графік. Щеплення бажано робити своєчасно у визначені календарем терміни для забезпечення імунітету. Усі вакцини безпечні і ефективно формують імунітет. Давайте разом подбаємо про вас та здоров'я ваших дітей!

15:25 28.08.2024

Вхід для адміністратора