A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Поляницької сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області

Новини

Профілактика ГРВІ

Гострі респіраторні інфекції – велика група інфекцій, що можуть бути спричинені бактеріями або вірусами. У більшості випадків сезонні хвороби є вірусними інфекціями (ГРВІ). Залежно від збудника вони мають різні ознаки і прояви, проте зазвичай захворювання розвивається поступово, його супроводжує відчуття «розбитості» та загального нездужання, нежить, біль у горлі тощо. Основний механізм передачі інфекції при ГРВІ — повітряно- краплинний. Факторами передачі є краплинні аерозолі. Носіями вірусів є люди, тому однією з ключових причин поширення є масові скупчення людей: в громадському транспорті, у навчальних закладах, на заходах, роботі і т.д. Поширенню вірусів у навколишнє середовище сприяють катаральні прояви, які характеризують ГРВІ. Восени і взимку захворюваність на ГРВІ зростає. Щоб захиститися від вірусних інфекцій варто дотримуватися простих правил:   Уникати скупчень людей, щоб зменшити ймовірність контакту з хворими, бо люди можуть бути заразними, ще до появи симптомів. Також слід відмовитись від рукостискань та вітальних поцілунків.  Користуватись одноразовими масками при необхідності, пам’ятаючи, що одягати маску слід в місцях скупчення людей, а також в осередку інфекції або при перших ознаках хвороби закриваючи нею ніс і рот.  Користуватися тільки одноразовими паперовими серветками при нежиті, щоб прикрити обличчя під час кашлю чи чхання

09:10 13.01.2025

Рак шийки матки

Січень- місяць обізнаності про рак шийки матки. Рак шийки матки (РШМ) — тип раку, який виникає внаслідок мутації епітеліальних клітин шийки матки. Усі жінки мають ризик розвитку РШМ, найчастіше даний тип онкології зустрічається в жінок старше 30 років. І це четверте за поширеністю онкологічне захворювання серед жінок.

09:10 13.01.2025

Слушні поради: святкові застілля без шкоди для здоров’я

Святкові застілля – невід’ємна частина новорічних та різдвяних  празникувань. Проте переїдання, малорухливість і надмірне споживання алкоголю можуть призвести до серйозних проблем із травленням, підвищення рівня холестерину та навіть загострення хронічних захворювань. Як уникнути цих ризиків та зберегти гарне самопочуття під час свят.

08:17 04.01.2025

Мікроорганізми у воді

Природна вода – практично завжди «жива». Треба лише подивитися на неї в мікроскоп, щоб побачити, скільки мікроорганізмів живе в одній краплі. Щоб визначити ступінь забруднення питної води різноманітними мікроорганізмами проводиться мікробіологічний аналіз. В першу чергу мається на увазі патогенна мікрофлора, яка може бути дуже небезпечною для здоров’я.

08:17 03.01.2025

Радіаційний фон

Фахівцями Надвірнянського структурного підрозділу ДУ "Івано- Франківський ОЦКПХ МОЗ України" продовжується моніторинг гамма- випромінювання в наявних моніторингових точках(пункт розташування ВСП), а також відслідковуються вибірково рівні гамма-фону на території Надвірнянського району. За грудень місяць було проведено 279 вимірювань гама-випромінювання в контрольній точці спостереження. Мінімальні значення гама-фону на території Надвірнянського району становлять 0,11- 0,12 мкЗ/год , максимальні знаходяться  в межах– 0,13 мк/год., що не перевищує порогового значення природного радіаційного фону в межах 0,32 мкЗ/год.

08:18 02.01.2025

Переохолодження (гіпотермія) – це стан організму людини, що характеризується значним зниженням температури тіла (нижче 35 °С).

Перші ознаками гіпотермії можуть з’являтися поступово та не бути яскраво вираженими. Насторожити повинні такі симптоми, що можуть вказувати на початок переохолодження (гіпотермії):  Озноб – людина тремтить, скручується в калачик («поза боксера»), щоб зігрітися, зберегти тепло.   Утруднення мови та сонливість – говорити стає все важче, мова нечітка, людина бурмотить, хоче спати.   Гусяча шкіра як реакція організму на напруження м’язів, які підіймають волосяний фолікул.    Цокотіння зубами – відбувається через скорочення м’язів щелепи, що, своєю чергою, прискорює циркуляцію крові і виробляє тепло.    Порушення координації рухів – людина стає незграбною, важко тримається на ногах, кінцівки згинаються погано.    Шкіра змінює свій колір на блідий або яскраво червоний, синюшний. На дотик стає холодною.   Часткова або повна втрата свідомості, втрата пам’яті. 

11:02 20.12.2024

Всеукраїнський конкурс учнівських та студентських творчих робіт «Я – журналіст!» 2024/2025 навчального року і запрошуємо до участі!

Метою проведення конкурсу учнівських та студентських творчих робіт «Я — журналіст!» є виявлення та стимулювання творчо обдарованої учнівської та студентської молоді, схильної до журналістської діяльності; сприяння її профорієнтації, стимулювання до прояву активної життєвої позиції, підтримка педагогів, які працюють із такими учнями та студентами.

09:07 19.12.2024

Вхід для адміністратора