A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Поляницької сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області

Новини

БЕЗПЕЧНЕ І ЗДОРОВЕ ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ

Наближається новий навчальний рік і зараз дуже важливе в якому освітньому середовищі перебуватимуть діти в навчальному закладі. Одним із ключових компонентів НУШ є сучасне освітнє середовище, яке передбачає перегляд зміни фізичного, просторово-предметного оточення, програм та засобів навчання. Кожен учитель початкових класів працюватиме не просто в світлому затишному класі, а й матиме технічно обладнане комп’ютеризоване місце. Сучасне освітнє середовище НУШ - це не просто клас із яскравими меблями, новим обладнанням чи інтерактивним комплексом - це, насамперед, осередок творчості, досліджень, нових відкриттів та вражаючих експериментів. Територія дитини, яка спонукає мислити, знаходити нові рішення, мотивує та надихає. В середовищі життєдіяльності дітей в закладах загальної середньої освіти, факторами ризику для виникнення негативних змін у здоровʼї можуть стати:  наявність шкідливих хімічних речовин у повітрі приміщень учбових класів при недотриманні режиму провітрювання. після ремонту або після встановлення нових меблів (ризик захворювань органів дихання);  недотримання температурного режиму в навчальних приміщеннях - низька температура повітря та висока вологість в холодний період року (ризик захворювань органів дихання);  низький рівень природного освітлення робочого місця школяра через щільні штори, тюлі, жалюзі на вікнах, високі квіти на підвіконнях, недостатнє загальне освітлення електролампами, недотримання нормованої відстані до дошки від першої та від останньої парти при розсаджуванні учнів( ризик виникнення порушень гостроти зору):

11:41 28.08.2024

КОВІД ПОВЕРТАЄТЬСЯ?

Останнім часом в Україні збільшилась кількість хворих на COVID-19, вірус SARS-CoV–2, який спричиняє Covid-19, мутує. За чотири роки від початку пандемії з’явилося безліч його різновидів: Alfa, Delta, Omicron і тепер - Flirt. Штам FLiRT є підваріантом Omicron. Його вперше зафіксували у світі на початку 2024 року. Тепер, за даними американського центру з контролю та профілактики захворювань, значна частина випадків у світі спричинена саме ним. По всьому світу та ж сама картина, що і в Україні – мутації Omicron поширюються дуже швидко. На нові підвиди припадає 90% випадків захворювань. Це доводить, що ці підвиди поширюються швидше. Зазначається, що через специфічні мутації в білку-шипі вірус краще зв’язується з клітинами та уникає імунної відповіді. Таким чином FLiRT швидше вражає ослаблений імунітет, а захворіти можуть навіть раніше вакциновані, однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби. В Україні перші випадки нового штаму COVID-1 Flirt виявили у період з 29 липня по 4 серпня. Ми продовжуємо спостерігати більш легкий перебіг захворювання, але це, ймовірно, не через те, що вірус став слабшим, а через те, що наш імунітет зараз набагато сильніший. Після років вакцинацій та інфекцій більшість населення здатна краще боротися з інфекцією. Після контакту з людиною, інфікованою Flirt, може пройти близько п'яти днів, перш ніж хворий відчує симптоми. Хоча цей термін є умовним. Симптоми можуть з’явитися, як раніше, так і пізніше. Загальні симптоми FLiRT: •Загальна втома; •Підвищення температури тіла, переважно в перші дні захворювання; •Кашель; •Може виникати головний біль або біль в мʼязах. Заразною, за даними лікарів, людина є протягом 1-2 днів днів до появи симптомів і ще кілька днів після того, як симптоми зникають. Варіант ковіду Flirt передається швидше і вражає ослаблений імунітет. Тому єдиним дієвим способом забезпечення імунітету залишається вакцинація. Особливо вакцинація людей з групи ризику - люди віком понад 60 років з хронічними захворюваннями, люди віком понад 75 років, а також люди до 60 років з хронічними захворюваннями, які можуть призвести до тяжкого перебігу ковіду. Медичні працівники і освітяни – це люди з групи професійного ризику, вони також мають проходити ревакцинацію раз на рік (МОЗ). Наразі в Україні доступна вакцина проти COVID-19. Ця вакцина модернізована, адаптована під варіант Omicron, її називають омікрон-специфічною вакциною. Разом зі щепленнями лікарі закликають дотримуватись базових правил безпеки – мити руки, залишатися вдома при першій появі симптомів. Всі ці заходи залишаються ефективними - попри те, який саме штам ковіду панує навколо.  Вакцинація є ключовим інструментом у боротьбі з COVID-19 та створення колективного імунітету, що дозволить нам повернутися до більш нормального життя. Рекомендуємо не нехтувати вакцинацією, щоб захистити себе та інших.

08:35 28.08.2024

Нітрати у воді

Чиста вода - це запорука нашого здоров’я і здоров’я наших дітей. Постійне споживання води з високим вмістом нітратів може спричиняти тяжкі хронічні захворювання у дітей та дорослих, та навіть є фактором гальмування фізіологічного розвитку. А найнебезпечніше те, що ми можемо довго не помічати негативного впливу, адже вода з нітратами на смак, запах чи колір не відрізняється від звичайної. Саме тому, щоб вберегти себе та своїх близьких від отруєння, важливо розуміти, що таке нітрати, як їх можна виявити та зменшити їхній рівень або й запобігти потраплянню до питної води. З огляду на небезпеку потрапляння нітратів в організм, актуальним стає питання, скільки нітратів може міститися в воді, щоб вона не становила небезпеки для здоров’я. Цей параметр регулюється Державними санітарними нормами. Згідно з гігієнічними вимогами до якості питної води, вміст в ній нітратів не повинно перевищувати 50 мг/л. Щоб вберегти себе та своїх близьких від отруєння, для визначення вмісту нітратів у питній воді Надвірнянський районний відділ ДУ «Івано Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» проводить безкоштовне дослідження води з криниць для сімей, в яких виховуються діти до трьох років. Для проведення дослідження слід звернутися за адресою м. Надвірна , м-н. Шевченка 19. Важливо моніторити й мати доступ до інформації щодо вмісту нітратів, оскільки вживання води з їхнім надлишком може призвести до тяжких наслідків: отруєння організму, порушення обміну речовин, захворювання щитоподібної залози, метгемоглобінемії та навіть підвищувати ризики виникнення раку. Вода, забруднена нітратами, надзвичайно небезпечна для дитячого організму, а особливо для дітей у перші місяці життя. Самі ж нітрати малотоксичні, але в організмі під впливом кишкової мікрофлори вони відновлюються у нітрити, які є ще токсичнішими. Одним з основних механізмів їхньої токсичної дії є перетворення гемоглобіну в метгемоглобін. Накопичуючись в організмі, нітрати провокують так звану метгемоглобінемію. При цьому захворюванні гемоглобін в крові заміщується метгемоглобіном,

10:18 01.08.2024

Моніторинг радіаційного фону

Фахівцями Надвірнянського структурного підрозділу  ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України"  продовжується моніторинг гамма-випромінювання в наявних моніторингових точках(пункт розташування ВСП), а також відслідковуються вибірково рівні гамма-фону на території Надвірнянського району. За липень місяць було проведено 279 вимірювань гама-випромінювання в  контрольній точці  спостереження. Мінімальні значення гама-фону  на території Надвірнянського району становлять 0,10-0,11 мкЗ/год , максимальні знаходяться  в межах– 0,12-0,13 мк/год.,що не перевищує порогового значення природного радіаційного фону в межах 0,32 мкЗ/год.

10:17 01.08.2024

Гепатит — це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження.

Головні причини розвитку гепатиту:  віруси гепатиту;  деякі інфекційні захворювання;  токсичні речовини (алкоголь, деякі наркотичні препарати);  медикаменти;  аутоімунні захворювання. Натепер лікарям відомі вісім вірусних гепатитів, які позначаються великими літерами англійського алфавіту А, В, С, Д, Е, G, SEN та TT і спричиняються однойменними гепатотропними вірусами. Усі типи вірусів спричиняють захворювання печінки, але між ними є істотна різниця. За оцінками експертів ВООЗ,  на Земній кулі більше 2 млрд. людей мають ознаки наявного чи перенесеного гепатиту В, у 200-250 млн. із них діагностується хронічне ураження печінки.   Вірусом гепатиту С інфіковано понад 3 % населення світу, що складає більше 200 млн людей. За даними офіційної статистики в Україні частота інфікування дорослого населення вірусом гепатиту В складає 2,2 % , що становить коло 1 млн. осіб. Вірусом гепатиту С інфіковано 3 % мешканців країни, що становить 1,2 млн. осіб. Шляхи передавання вірусу гепатиту залежать від його типу. Так, шлях передавання вірусів гепатиту А та Е — фекально-оральний, коли неінфікована людина вживає продукти або воду, що забруднені фекаліями інфікованої людини. У сім’ях можливе зараження через брудні руки, коли інфікована людина готує їжу для членів родини.

09:45 29.07.2024

День медичного працівника загальне професійне свято всіх людей, які працюють у медичній сфері. В Україні його відзначають 27 липня.

Здоров'я — безцінне надбання людини, важлива умова повноцінного і щасливого життя. Здоров'я допомагає успішно вирішувати основні життєві завдання: вчитися, працювати, спілкуватися, дружити, створювати сім'ю, виховувати дітей, здійснювати задумане, долати труднощі, а якщо доведеться, то й значні перевантаження, як в нинішній важкий час війни та переживань. Саме від старань медиків залежить здоров’я і навіть життя пацієнтів. Саме до них ми звертаємося, щоб позбавитися від хвороб та болю. А робота профілактичної медицини - це попередження захворювань, збільшення тривалості життя і зміцнення здоров’я. Хочу висловити вам свою щирість та вдячність за вашу уважність і готовність допомогти, за вашу готовність вчитися новому і розвиватися у професійному плані. Зичу вам успіхів у вашій роботі, натхнення та творчого підходу до розв’язання складних завдань. Бажаю вам легкої роботи, позитивних емоцій, особистого щастя і фінансової незалежності.

09:44 27.07.2024

Конкурс "Що для мене Україна"

Конкурсні роботи подаються виключно в електронному форматі. У категоріях «Малюнок» і «Фотографія» Конкурсна робота має бути відсканована чи якісно сфотографована у форматі jpg, jpeg, png. У категорії «Пісня» виконання пісні учасником Конкурсу має бути зняте на відео без сторонніх звуків та рівним зображенням (бажано у горизонтальному форматі). Прийом конкурсних робіт триває до «04» серпня 2024 року включно. Конкурсна робота разом із заявкою подається до Організаційного комітету, шляхом її завантаження та заповнення спеціально створеної GOOGLE-ФОРМИ, розташованої за ПОСИЛАННЯМ: https://forms.gle/ice8YN2A9a1mjFyAA , дотримуючись всіх зазначених у ній вказівок. ДЕТАЛЬНІ УМОВИ УЧАСТІ у конкурсі, РЕКОМЕНДОВАНІ ТЕМАТИКИ та ВИМОГИ ДО КОНКУРСНИХ РОБІТ містяться на сайті фонду UWCF за посиланням: https://uwcfoundation.com/ua/blagotvoritelnost-v-mire/shho-dlya-mene-ukra%D1%97na-2024 та ПОЛОЖЕННІ ПРО КОНКУРС https://uwcfoundation.com/img/SchodlameneUkraina2024_polozhenna.pdf

14:00 19.07.2024

Вхід для адміністратора