A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Поляницької сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області

Новини

ЩО ТАКЕ БРУЦЕЛЬОЗ

Бруцельоз — антропозоонозна інфекція, що передається від хворих тварин людині, з переважним ураженням опорно-рухового апарату, нервової та статевої систем організму. Бруцельоз поширений в усьому світі. Летальність для людей не перевищує 2–4%, але хвороба схильна до переходу в хронічну форму і може спричинити довготривалу втрату працездатності та інвалідність.

12:26 23.01.2025

П'ять причин чому потрібно вакцинуватися

Сьогодні батьки вже достатньо освічені щодо вакцинації дітей. А як щодо вакцинації дорослих? Чи знаєте ви, коли потрібно вводити вакцину АДП-М? Чи точно були Ви вакциновані у дитинстві?  Насправді, дорослим потрібно вакцинуватися впродовж усього життя, тому що імунітет від “дитячих” вакцин з часом може слабшати і ви ризикуєте захворіти. А вакцинація є одним із  найзручніших та найбезпечніших заходів профілактики. Вакцинація від дифтерії і правця призначена не лише дітям, а і дорослим. Імунітет проти цих хвороб зберігається близько 10 років. Тому необхідна ревакцинація. Згідно з Календарем щеплень, дорослим роблять планові щеплення проти дифтерії та правця кожні 10 років. Такі щеплення в державних закладах охорони здоров’я проводять безкоштовно. Першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше були щеплені, проводять вакциною АДП-М у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією АДП- М з мінімальним інтервалом 10 років від попереднього щеплення АДП-М.

09:49 23.01.2025

Піклуємося про шкіру взимку

Багато людей у холодну пору року скаржаться на сухість шкіри. Взимку температура повітря та рівень вологості різко падають. Обігрівачі допомагають зберегти тепло в будівлях, проте знижують вологість у приміщенні й сушать шкіру. На відкритих ділянках шкіра взимку найбільше схильна до впливу морозу, вітру та снігу. В результаті можуть з'являтися лущення, почервоніння, сухість. Страждає не лише обличчя, а й шкіра рук, губ. Якщо вчасно не підібрати зимовий догляд за шкірою обличчя, згодом з'являться ще й мімічні заломи, зморшкуватість, в'ялість. Догляд за шкірою взимку передбачає турботу не тільки про обличчя, руки, губи. Наше тіло також потребує догляду та уваги. 1.Очищення Уникайте агресивних засобів для вмивання. Вибирайте гелі чи молочко з нейтральним рН, які не пересушують шкіру.

13:11 21.01.2025

Спеціалісти Надвірнянського РВ ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» продовжують роботу по укладанню та пролонгуванню угод щодо надання платних послуг мікробіологічного та фізико-хімічного дослідження води, мікробіологічного моніторингу за приватними мед

Ця робота поєднується з просвітницькою роботою в установах району щодо профілактики виникнення інфекційних та неінфекційних захворювань, зокрема пропагуванню знань, анонімного анкетування щодо попередження виникнення раку шийки матки в рамках інформаційної кампанії «Січень - місяць обізнаності щодо раку шийки матки».

15:24 20.01.2025

Вплив заліза у воді

Питна вода — важливий елемент повсякденного життя, і її якість може суттєво впливати на наше здоров'я та комфорт. Одним із поширених забруднювачів у воді є залізо. Вода з високим вмістом заліза викликає безліч проблем, починаючи від зміни смаку до серйозних впливів на здоров'я і побутову техніку. Залізо — це природний елемент, який присутній у земній корі і, відповідно, часто потрапляє у джерела води. В помірних концентраціях залізо не шкідливе, а навіть корисне для організму, але перевищення допустимих норм може призвести до різних неприємностей. Допустимий вміст заліза в питній воді регламентується санітарними нормами і не повинен перевищувати встановлених показників. Підвищений вміст заліза у воді може становити серйозну загрозу для здоров'я людини. Основні ризики пов'язані з порушенням роботи органів і систем, особливо при регулярному споживанні такої води. Вода із залізом, якщо її пити постійно, може призвести до накопичення цього елементу в організмі, що викликає різні проблеми:

15:23 20.01.2025

Інформаційні матеріали до Дня Соборності України – 2025

Щороку 22 січня Україна відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлено Указом Президента України “Про День соборності України” від 21 січня 1999 року № 42. 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта злуки (об'єднання) Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в єдину незалежну державу. У зачитаному на зборах «Універсалі соборності», зокрема, відзначалося: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка». Цей день став символом українського державотворення, втілив соборницькі прагнення українців щодо консолідації в одній державі.

14:40 16.01.2025

Вакцини – одні з найбільш ефективних і економічно-виправданих медичних та соціальних досягнень людства.

Їх вводять здоровим і хворим людям, щоб попередити інфекційне захворювання, викликане мікробами, вірусами або токсинами. Ефективність вакцинації залежить від колективного імунітету. 95% охоплення населення профілактичними щепленнями забезпечує колективний імунітет. Тільки при такому охопленні щепленнями не виникають спалахи епідемії вакцино-керованих інфекцій. Ризик поширення керованих інфекційних захворювань зростає у зв’язку з вимушеним переселенням людей, великим скупченням людей, що є особливо великою загрозою для наших маленьких українців із незавершеним або з відсутнім курсом вакцинації. Вакцини, які використовуються в Україні, є перевіреними та безпечними. На даний час всі необхідні вакцини є у наявності. Внутрішньо переміщені українці можуть щепитись самі або ж щепити дітей у державних медичних закладах населених пунктів, у яких вони перебувають. Імунітет, який розвивається після вакцинації, надасть надійніший захист від керованої інфекції. Вакциновані люди дуже рідко хворіють. А якщо таке трапляється, то переносять хворобу набагато легше і з меншою кількістю ускладнень. Вакцини забезпечують надійніший захист. У період війни особливо важливо бути сильними та здоровими.

14:37 16.01.2025

Стрес на роботі

Не буде перебільшенням сказати, що ми половину життя, а то й більше, проводимо на роботі, тому так важливо переконатися, що вона не є причиною сильного стресу, а радше джерелом задоволення, дає шанс на розвиток та фінансову стабільність. Проте, на роботі існують певні чинники, які можуть викликати стрес. Стрес на роботі - досить часте і шкідливе за своїми наслідками явище, а Організація Об'єднаних Націй в своєму звіті називає стрес на робочому місці "чумою ХХІ століття".

14:36 16.01.2025

Рак шийки матки – це злоякісне новоутворення, що виникає в епітеліальних клітинах шийки матки.

Цей тип раку розвивається поступово, проходячи через стадії передракових змін, які можуть тривати кілька років.  Рак шийки матки є одним із найпоширеніших онкологічних захворювань серед жінок. Щорічно у світі діагностується понад 500 000 нових випадків цього захворювання, причому близько 300 000 жінок помирає від нього. В Україні рак шийки матки посідає друге місце серед злоякісних новоутворень жіночої статевої системи. Перші симптоми раку шийки матки:  Патологічні кров’янисті виділення поза менструальними днями.  Виникнення невеликих абр середніх кровотеч після сексуального акту чи огляду гінеколога.  Виражені болі в ділянці малого таза, які виникають регулярно.  Поява постійної слабкості, легкої стомлюваності, ознак анемії.  Зниження маси тіла без видимих ​​причин.  Постійна субфебрильна температура.  Згідно з даними Національного канцер-реєстру, В Україні реєструється близько трьох тисяч злоякісних новоутворень шийки матки щорічно. Зокрема, у 2023 році загальна кількість вперше зареєстрованих випадків захворювання на рак шийки матки становила 2962 випадки. Від загальної кількості хворих на рак шийки матки в 2023 році померло 1075 жінок. В Івано-Франківській області, згідно даних КНП «Прикарпатський клінічний онкологічний центр Івано-Франківської обласної ради» на рак шийки матки в 2023 році захворіла 141 жінка (у 2022 році - 112 жінок ). З них діагноз на III стадії було поставлено 41 жінці (у 2022 - 40), на IV стадії - 14 жінці ( у 2022 році - 11). Занедбаність раку шийки матки в зазначених випадках становила 39% в 2023 році та 45,5% у 2022 році.

14:25 16.01.2025

Короста - це паразитарна заразна хвороба, збудником якої є коростяний кліщ.

Кліщ паразитує тільки на шкірі людини. Цикл розвитку коростяного кліща триває 14-20 днів. Це шкірне захворювання, що супроводжується сверблячкою, особливо в нічний час, розчухами і утворенням на шкірі, так званих, коростяних ходів. Хвороба є заразною. Відбувається ураження шкіри наступним чином. Самка кліща, по мірі проникнення у верхні шари шкіри, прокладає коростяні ходи, які в подальшому служать місцем відкладання яєць. На самому початку розвитку хвороби, уражена шкіра починає червоніти і набрякати, на ній з’являються характерні вузлові висипання. Головною ознакою корости є нічний свербіж, так як в цей час доби кліщі виявляють підвищену активність. Інтенсивний свербіж призводить до утворення подряпин через розчісування. У цей момент будь-які інфекції можуть безперешкодно проникнути в шкіру через пошкодження. Зараження здорової людини відбувається при прямих контактах з хворим (рукостискання, статеві контакти, користування спільними предметами побуту та ін). За межами організму людини коростяний кліщ живе 3-5 діб, цим пояснюється рідкість непрямого способу зараження.

14:25 16.01.2025

Вхід для адміністратора