A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Поляницької сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області

Новини

Щорічно на початку жовтня в багатьох країнах проводять заходи в межах Всесвітнього дня тверезості та боротьби з алкоголізмом.

Алкогольна залежність в більшості випадків виникає через невміння переживати стреси  і невміння отримувати від життя необхідні задоволення і релаксацію.  Тяга до спиртного виникає в більшості випадків, коли людина відчуває себе  нікчемною, нереалізованою і нікому не потрібною. Вчені всього світу проводили тисячі досліджень і зійшлися на думці, що алкоголь є рідним братом наркотиків. При систематичному вживанні  людина відчуває непереборне бажання знову і знову відчути стан легкості і безтурботності.  На жаль, алкоголізм на третьому місці серед факторів, що викликають смертність населення.  Доведено, що алкоголізм є причиною більш ніж 200 серйозних порушень здоров’я:

15:45 04.10.2024

Моніторинг радіаційного фону

Фахівцями Надвірнянського структурного підрозділу ДУ "Івано- Франківський ОЦКПХ МОЗ України" продовжується моніторинг гамма-випромінювання в наявних моніторингових точках(пункт розташування ВСП), а також відслідковуються вибірково рівні гамма- фону на території Надвірнянського району. За вересень було проведено 279 вимірювань гама-випромінювання в контрольній точці спостереження. Мінімальні значення гама-фону на території Надвірнянського району становлять 0.11-0.12 мкЗ/год , максимальні знаходяться  в межах– 0.12-0.13 мк/год.,що не перевищує порогового значення природного радіаційного фону в межах 0,32 мкЗ/год.

10:43 02.10.2024

26 вересня – Всесвітній день контрацепції.

Цей день нагадує нам про важливість правильного планування сім’ї та вільного вибору в питаннях репродуктивного здоров’я. Цей день залишається актуальним завжди, адже кожна вагітність має бути бажаною! Народження дитини – дуже важлива подія в житті кожної жінки. Проте, щоб вагітність принесла радість, жінка повинна морально та психологічно бути готовою до материнства, а також не мати проблем зі здоров’ям, які можуть зашкодити народженню здорової дитини. Якщо ж жінка з якихось причин ще не готова стати матір’ю, їй необхідно відвідати лікаря-гінеколога, щоб підібрати відповідний метод контрацепції. Вибір способу контрацепції залежить від ряду індивідуальних особливостей кожної жінки: її гормонального статусу, наявності різних захворювань, віку, статури, інтенсивності статевого життя, і багатьох інших особливостей. Кожен метод контрацепції вимагає консультації з фахівцем. Спосіб контрацепції, який не підходить Вам, може виявитися неефективним, а також викликати різні ускладнення з боку гормональної, сечостатевої, серцево-судинної систем, шлунково-кишкового тракту, та інших органів і систем організму. Не можна підбирати контрацепцію самостійно, оскільки у кожного методу є свої протипоказання і побічні дії. Сучасні оральні контрацептиви дуже ефективні і безпечні за умови, що вони правильно підібрані. Окрім їх прямого

15:46 26.09.2024

Сказ

Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Вірус викликає своєрідний енцефаліт зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. Якщо постраждалому своєчасно не надати кваліфіковану медичну допомогу, смерть неминуча. В організм людини і тварини віруси сказу проникають при укусах хворими тваринами. Для людини особливо небезпечними є укуси в голову, шию і кисті рук тоді захворювання протікає з коротким інкубаційним періодом і особливо бурхливо. Віруси сказу можуть проникнути в організм людини при ослиненні в разі, коли на шкірі є порізи, тріщини або подряпини і так само через слизові оболонки. Інкубаційний період при захворюванні триває від 30 днів до 3-х місяців. У деяких випадках він може складати 10 – 12 днів, і навіть від 100 днів до 1-го року. При укусах в область шиї та обличчя інкубаційний період короткий і становить в середньому від 10-ти до 14-ти днів. При укусах в кінцівки – 1,5 місяці і більше. Перші симптоми сказу пов’язані з місцем укусу, де з’являється свербіж і ниючі болі. У хворого підвищується температура тіла до субфебрильних цифр, турбує головний біль і нездужання, зникає апетит. З’являється світлобоязнь, підвищена чутливість до слухових подразників і страшні сновидіння, можливе безсоння. Страх, тривога і почуття туги постійно супроводжують хворого. Посилюється пітливість, з’являється нудота і блювота. Сказ у тварин. Віруси сказу накопичуються в слинних залозах, з яких виділяються зі слиною за тиждень до появи перших симптомів і ознак захворювання, в продромальний період (інкубаційний період) та в період захворювання. Всі тварини гинуть від сказу протягом 8 – 10 днів. Виняток становить жовтий (лисицевидний)

15:24 26.09.2024

20 вересня — Всесвітній день боротьби із гінекологічним раком.

Цей день був започаткований у 2019 році членами асоціації європейських онкологів-гінекологів (ESGO) з метою підвищення обізнаності серед громадськості питань профілактики, раннього виявлення, розуміння симптомів і пропаганди здорового способу життя. Третину усіх випадків гінекологічного раку можна попередити, якщо жінка вчасно та регулярно проходить профілактичні обстеження. Гінекологічні онкозахворювання є одними з найпоширеніших видів раку серед жінок. Захворювання шийки матки, у тому числі і передпухлинні, найбільше зустрічаються у тих, хто уникає медичних оглядів. Рак шийки матки провокується вірусом папіломи людини. Тому ранній початок статевого життя, часта зміна статевих партнерів, паління та хронічні запальні захворювання шийки матки є основними факторами ризику виникнення даної патології. Злоякісне новоутворення шийки матки виявляється через кровотечі під час і після статевого акту, під час менопаузи, кров’янисті виділення між менструаціями. У такому разі хворому слід якнайшвидше отримати консультацію лікаря-гінеколога-онколога. Рак тіла матки та яєчників найчастіше виникає на фоні гормональних порушень. До основних факторів ризику раку матки відносяться початок менструації в ранньому віці та її закінчення в пізньому віці, відсутність пологів протягом репродуктивного життя, гіпертонія, ВІЛ, венеричні захворювання, неконтрольований прийом оральних контрацептивів, генетична схильність. Виражених ознак раку матки та яєчників не існує, і на початку захворювання протікає безсимптомно. Ризик розвитку злоякісної пухлини збільшується після 40 років. Перші ознаки раку яєчників або раку ендометрія жінки часто плутають з порушенням травлення або гормональними порушеннями.

11:02 20.09.2024

20 вересня - Всесвітній день онкогінекології.

Щороку у понад 1 мільйона жінок діагностується рак шийки матки, яєчників, ендометрію чи інші види гінекологічних онкозахворювань. Загальний рівень обізнаності жіночого населення про онкогінекологію все ще низький, саме тому важливі профілактика та вчасне виявлення онкогінекологічних захворювань. МОЗ  закликає українок не соромитися та відверто говорити з лікарем про проблеми своєї статевої сфери, проходити регулярні огляди, а також бути ознайомленими із симптомами гінекологічних онкозахворювань. Рак шийки матки Майже всі випадки раку шийки матки пов’язані з ураженням вірусу папіломи людини (ВПЛ). Також ВПЛ може бути пов’язаний з іншими типами аногенітального раку, генітальними бородавками, раком піхви, зовнішніх статевих органів. У більшості випадків ВПЛ передається статевим шляхом. Тож своєчасна вакцинація проти ВПЛ та регулярний скринінг на рак шийки матки - ефективний метод запобігання цій недузі. Вакцинація проти ВПЛ рекомендована дівчатам віком 9-14 років до початку статевого життя. Щодо щеплення у дорослому віці зверніться до свого сімейного лікаря для консультації. Вакцинуватися проти ВПЛ можна власним коштом. Симптоми раку шийки матки не завжди виражені, інколи вони починають турбувати жінку вже на пізніх стадіях. Найбільш поширені симптоми раку шийки матки: кровотеча між менструаціями, після статевого акту; кровотечі в жінок у пост менопаузі,виділення з піхви з різким запахом, з домішками крові; болі в ділянці малого тазу. Фактори ризику розвитку раку шийки матки –  інфекція вірусу папіломи людини (ВПЛ), тютюнокуріння і соціально-економічний статус.

16:36 18.09.2024

День фізичної культури і спорту

Що це за день? Фізична активність є нашою природною потребою, необхідною для гарного самопочуття та загального благополуччя. Масовому залученню громадян до регулярних занять фізкультурою та спортом надають увагу в усіх країнах, адже це зміцнює здоров’я нації, посилює віру людей у власні сили, а також формує звички цивілізованого суспільства — дисципліну, чесну конкуренцію, почуття співпричетності. Наша країна завжди славилася видатними спортсменами. День фізичної культури і спорту України щороку відзначається в другу суботу вересня. Скільки часу на тиждень необхідно присвячувати заняттям фізкультурою? ВООЗ розробила рекомендації, згідно з якими для дорослої людини достатніми є 2,5 години занять середньої інтенсивності на тиждень. Цей час можна скоротити вдвічі, якщо обрати заняття з максимальним навантаженням. Хто з українців  завоював найбільше нагород на Олімпіадах? Таке досягнення належить нашій гімнастці Ларисі Латиніній. Виступивши на 3-х Олімпіадах, вона завоювала 18 нагород, з яких 9 — золоті. Чи багато українців займаються спортом на регулярній основі?

16:32 16.09.2024

Фактори ризику раку простати

Вересень у багатьох країнах переміщує рак простати у центр уваги, час підвищити рівень громадського усвідомлення даного захворювання, зокрема його поширеності, підходів до виявлення та попередження, способів лікування тощо. Рак простати – це тип раку, який виникає в передміхуровій залозі (простаті), яка є невеликою залозою у формі волоського горіха у чоловіків, яка виробляє сім’яну рідину. Рак передміхурової залози є одним із найпоширеніших видів раку у чоловіків, особливо у літніх чоловіків. Фактори ризику раку простати •    Вік: рак простати частіше зустрічається у літніх чоловіків. Рідко зустрічається у чоловіків молодше 40 років, але ризик значно зростає після 50 років. •    Сімейний анамнез: чоловіки з сімейним анамнезом раку передміхурової залози, особливо якщо він був у близького родича. •    Расова/етнічна приналежність: афроамериканські чоловіки мають вищий ризик розвитку раку простати порівняно з представниками інших рас. •    Ожиріння або надмірна вага. •    Дієта: харчування з високим вмістом червоного м’яса або жирних молочних продуктів і низьким вмістом фруктів і овочів

08:12 16.09.2024

Вхід для адміністратора