A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Поляницької сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області

Новини

«ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ВІРУСНИЙ ГЕПАТИТ А?!»

Вірусний гепатит А – це гостре інфекційне захворювання, яке характеризується фекально – оральним механізмом передачі, переважним ураженням печінки і травного каналу. Це захворювання ще називають хворобою Боткіна, жовтухою.

10:17 09.11.2023

Освітня платформа Mathema запустила безкоштовний курс з підготовки до НМТ з математики

Mathema опублікувала курс, який допоможе учням підготуватися до НМТ з математики. Він є повністю безкоштовним і не вимагає реєстрації. Як виглядає курс? ● 42 теми, які охоплюють усю програму НМТ з математики ● 42 відеолекції від репетиторів з поясненням теорії та розбором завдань на кожну тему ● 42 тести після кожної теми, які допоможуть учню перевірити та закріпити знання Загалом курс включає 63 години навчання, які розділені на етапи по 9 годин. Доступ є безкоштовним і не вимагає реєстрації чи додаткової інформації від абітурієнта. Програма курсу створена на основі матеріалів НМТ, рекомендованих МОН. Мета курсу — дати українським абітурієнтам можливість безкоштовно і якісно підготуватися до НМТ з математики. Лекції проводили фахівці Mathema, які спеціалізуються на підготовці до національного мультипредметного тесту. Долучайтеся до курсу підготовки до НМТ з математики та готуйтеся до тесту в зручному форматі. Про Mathema Mathema - українських стартап створений більше трьох років тому, лідер математичної освіти в Україні. Платформа допомагає дітям покращувати знання з математики, роблячи їх доступними. Статті, курси, благодійні ініціативи - близько 5 тисяч дітей, як в Україні так і в Польщі, навчаються з допомогою Mathema.

15:30 08.11.2023

КУРІННЯ - МІФИ ТА ФАКТИ

МІФ № 1 : Після багатьох років куріння кидати вже пізно ФАКТИ: Чим раніше ви кинете курити, тим краще для вашого здоров’я. відмовлятися від куріння потрібно незалежно від віку та стажу куріння!

15:30 08.11.2023

Кишкові інфекції

Гострі кишкові інфекції – захворювання, викликане мікроорганізмами, що потрапили в кишечник людини. Збудники хвороби – бактерії, віруси, найпростіші мікроорганізми чи грибки. Джерело зараження – хвора людина, тварина, предмети повсякденного побуту та навколишнього оточення, продукти, вода. Для кишкових інфекцій характерна швидкість поширення. Передача – орально-фекальним, аліментарним та повітряно-краплинним шляхом. Інфекція передається від людини до людини через немиті руки, предмети побуту, погано вимиті фрукти та овочі, водним шляхом. Інкубаційний період триває до шести діб. Тривалість хвороби при кишковій ротавірусній інфекції – 2 тижні. 

11:23 07.11.2023

Аскаридоз

Аскаридоз — поширена хвороба з групи гельмінтозів, яку спричинює паразитування в організмі людини аскариди людської (Ascaris lumbricoides). Шлях зараження аскаридозом — фекально-оральний. Джерелом зараження є хвора людина. Яйця аскарид потрапляють в організм при їх проковтування у разі вживання забруднених продуктів (немитих овочів і фруктів), а також у разі недотримання елементарних правил гігієни. Через 4–5 годин після зараження з яєць у тонкий кишечник виходять личинки, які проникають у судини кишечної стінки та розносяться з потоком крові організмом, уражуючи всі органи та системи.Чутливість до аскаридозу висока, тому потрапляння в організм навіть поодиноких зрілих форм може викликати захворювання. Симптоми аскаридозу:

10:49 07.11.2023

Фон

Збільшення рівнів радіаційного навантаження на навколишнє середовище зумовило необхідність проведення радіаційного моніторингу. За період з 28 жовтня по 03 листопада, ситуація щодо радіаційного гама-фону залишається без змін, показник становить від 0.10 мкЗ/год до 0.13 мкЗ/год.,що не перевищує порогового значення природного радіаційного фону в межах 0,32 мкЗ/год. Перевищень природного радіаційного фону не зафіксовано у жодній контрольній точці. Фахівці Надвірнянського відокремленого структурного підрозділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України» щодня відбирають проби на всіх етапах водопідготовки, контролюють фізико-хімічні та мікробіологічні показники безпеки і гарантують, що водопровідна вода у районі залишається безпечною. Якість води залишається в межах норми та відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної до споживання людиною».

11:37 03.11.2023

Мікроскопія

Мікроспорія - це грибкове захворювання, при якому поражаються  шкіра

14:29 02.11.2023

В Україні стартує Місяць цифрової грамотності

53% українців володіють цифровою грамотністю нижче базового рівня. Тому Міністерство цифрової трансформації України оголошує місяць цифрової грамотності — масштабну інформаційну кампанію, яка надихне українців на навчання цифрових навичок.  Місяць цифрової грамотності відбудеться в межах національного проєкту Дія.Освіта https://osvita.diia.gov.ua/ в листопаді 2023 року.  Ініціативу вже підтримали Київстар, Укрпошта, WOG, Цитрус, robota.ua, Jooble, MEGOGO, «Проєкт підтримки Дія», що впроваджується ПРООН в Україні за фінансової підтримки Швеції, і перелік партнерів постійно оновлюється.  Стратегічний партнер — швейцарсько-українська Програма EGAP, що виконується Фондом Східна Європа. Інформаційним партнером став Facebook. Закликаємо лідерів думок і соціально відповідальні компанії долучатися до ініціативи. Щодня впродовж місяця спільно з партнерами ми будемо: ▪розповідати про цифрові компетентності та проводити інтерактивні квестові завдання на вивчення кожної з компетентностей ▪складати національний тест з цифрової грамотності Цифрограм для громадян, а також Цифрограми для вчителів, медиків, держслужбовців, міжнародну сертифікацію навичок володіння комп’ютером ICDL ▪проводити в соцмережах конкурси на тему цифрової грамотності з подарунками  ▪організовувати освітні онлайн-події  ▪презентувати покрокові інструкції щодо використання онлайн-сервісів Інформацію про активності в межах Місяця цифрової грамотності можна буде відстежувати в соцмережах за хештегом #DigitalMonth. Нагадаємо, однією зі стратегічних цілей Міністерства цифрової трансформації України є навчити 6 млн українців цифрової грамотності за 3 роки.

10:27 02.11.2023

Моніторинг радіаційного фону

         Продовжуємо контролювати рівень забруднення, станом на 27 жовтня, та за минулий тиждень ситуація щодо радіаційного гама-фону  залишається без змін, показник становить від 0.10 мкЗ/год до 0.12 мкЗ/год.,що не перевищує порогового значення природного радіаційного фону в межах 0,32 мкЗ/год.   Перевищень природного радіаційного фону не зафіксовано у жодній контрольній точці. Крім цього проводиться щоденний моніторинг якості питної води центрального водопроводу за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками безпеки, на даний час всі проби води відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної до споживання людиною»,показники атмосферного повітря теж перебувають в межах норми.

09:04 27.10.2023

Вхід для адміністратора