A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Поляницької сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області

Новини

Увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років

Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років. Запроваджуючи цю пам’ятну дату, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні, пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни. А також – нагадати, що війна розпочалася внаслідок домовленостей між двома тоталітарними режимами: націонал-соціалістичним (нацистським) у Німеччині й комуністичним в СРСР. У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат. Цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії Росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва РФ. Український інститут національної пам’яті пропонує надалі дотримуватися європейського підходу в меморіалізації подій, героїв і жертв Другої світової та сучасної російсько-української воєн. З 2014 року символом памʼяті про Другу світову війну в Україні, як і в Європі, є мак памʼяті. Заохочуємо використовувати його під час публічних заходів та у тематичних матеріалах (як виготовити мак самостійно, дивіться у відеоінструкції та схемі).

07:49 08.05.2023

Меланома

Меланома або, іншими словами, рак шкіри – одна з найчастіших форм злоякісних пухлин, в рівній мірі вражаюча чоловіків і жінок, переважно у віці старше 50 років.

15:16 05.05.2023

Шкідливий вплив забруднення

        Забруднення навколишнього природного середовища негативно позначається на здоров’ї. Забруднене  повітря може стати джерелом проникнення в організм шкідливих речовин через органи дихання. Забруднена вода може містити хвороботворні мікроорганізми і небезпечні для здоров’я речовини. Забруднений грунт і грунтові води погіршують якість сільськогосподарських продуктів харчування.

09:42 04.05.2023

2 ТРАВНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З АСТМОЮ

Астма  є хронічним   захворюванням,  для якого характерні періодичні  напади  задишки  та свистячого дихання. Ці симптоми  можуть  виникати   декілька разів  на  день  або тиждень.   У декого   стан  погіршується   під  час  фізичної  активності   або  вночі. Це важке та виснажливе захворювання.

14:50 02.05.2023

Що таке хвороба Лайма, або кліщовий бореліоз?

Хвороба Лайма, або кліщовий бореліоз – це інфекційне захворювання, спричинене бактеріями роду Borrelia, що передаються людині з укусом зараженого кліща. В Україні приблизно кожен третій кліщ є переносникомм бореліозу. Захворювання характеризується переважним ураженням шкіри, нервової системи, опорно-рухового апарату і серця, нерідко приймає хронічний, рецидивний перебіг.

13:39 02.05.2023

Профілактика професійних захворювань

Профілактика професійних захворювань полягає в проведенні технічних та санітарно-гігієнічних заходів на підприємствах.  Важливу роль у зниженні захворюваності грають профілактичні медичні огляди працівників, зайнятих на виробництві з шкідливими виробничими чинниками. Медогляди проводяться не рідше, ніж один раз на рік. Досягнення позитивних змін у справі профілактики виробничого травматизму, професійних й виробничо-зумовлених захворювань можливе за рахунок поліпшення та оздоровлення умов праці й дотримання вимог санітарно-гігієнічних нормативів та законодавчих актів з охорони праці та позитивних змін у ставленні працівників до особистої безпеки при виконанні робіт. Також основним завданням профілактики є інформаційна та методична підтримка при розробленні  заходів, направлених на поліпшення умов праці, зниження рівня травматизму, притаманних конкретному виробництву, а також поширення позитивного досвіду щодо створення здорових і безпечних умов праці.Керівник повинен забезпечити суворе дотримання працівниками вимог виробничої та трудової дисципліни.   Постійно проводити навчання з питань охорони праці. Основними завданнями якого є інформування працівників про їх права і обов’язки в галузі охорони праці, поширення позитивного досвіду щодо створення здорових і безпечних умов праці на конкретних робочих місцях, профілактика аварій, виробничого травматизму та професійних захворювань. Інформування про прийняті нормативно-правові акти з охорони праці та засоби колективного та індивідуального захисту, порядок їх використання та надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків. Також  технічні заходи передбачають:   - систематичне підтримання чистоти в приміщеннях і на робочих місцях;   - розробку та конструювання обладнання, що виключає виділення пилу, газів та пари, шкідливих речовин у виробничих приміщеннях;    - забезпечення санітарно-гігієнічних вимог до повітря виробничого середовища;   - оснащення систем вентиляції та кондиціювання робочих місць із шкідливими умовами праці;  - забезпечення захисту працюючих від шуму, ультра- та інфразвуку, вібрації, різних видів випромінювання .

10:17 27.04.2023

День пам’яті про Чорнобильську катастрофу: що важливо пам’ятати про трагедію День пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи проводиться щорічно 26 квітня на річницю трагедії.

26 квітня 2023 року відзначаються 37-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. З того часу в цю дату в Україні щороку вшановують усіх людей, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, а також шанують ліквідаторів наслідків аварії.

09:01 26.04.2023

Наслідки повені

В умовах виникнення повені, паводків можливі підтоплення житлових помешкань, сільськогосподарських угідь, гноєсховищ, сміттєзвалищ, очисних споруд та інших потенційно небезпечних  або епідемічно значимих об’єктів (джерела водопостачання, колодязі). У зв’язку з цим зростає ризик виникнення інфекційних захворювань, отруєнь, можливі групові випадки та спалахи гострих кишкових інфекцій. Більш того, багато джерел води знаходяться під загрозою через забруднення стоками та промисловими викидами, змиву добрив з полів і проникнення солоної води в прибережних зонах у водоносні шари через відкачування ґрунтових вод. Дана проблема загрожує серйозними наслідками.

11:02 25.04.2023

Вхід для адміністратора