A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Поляницької сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області

Новини

Моніторинг радіаційного фону

Контрольний рівень забруднення, станом на 17 листопада, та за минулий тиждень залишається без змін, показник становить від 0.11 мкЗ/год до 0.12 мкЗ/год.,що не перевищує порогового значення природного радіаційного фону в межах 0,32 мкЗ/год. Перевищень природного радіаційного фону не зафіксовано у жодній контрольній точці. Крім цього проводиться щоденний моніторинг якості питної води центрального водопроводу за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками безпеки, на даний час всі проби води відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної до споживання людиною»,показники атмосферного повітря теж перебувають в межах норми.

14:35 17.11.2023

Смачне здоров'я – вітаміни

Вітаміни - це органічні сполуки різноманітної хімічної природи, що виконують найважливіші біохімічні і фізіологічні функції в організмі людини і володіють високою біологічною активністю.

14:34 17.11.2023

Здорові школярі : поради батькам

Правила особистої гігієни школяра – це запорука міцного здоров'я, відсутність інфекційних, а також паразитарних захворювань. Низький рівень здоров'я у першокласників несприятливим чином позначається на адаптаційних процесах дитини в школі. З настанням холодів зростає ймовірність захворіти на гострі респіраторні інфекції, грип та ковід. Також, при недотриманні правил гігієни, найчастіше розвиваються гострі та хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту з проявами діареї та закрепів, гельмінтози, педикульоз, дерматити, грибкові враження шкіри ніг та нігтів, захворювання слизової оболонки ротової порожнини, ясен та зубів, горла (стоматит, гінгівіт, карієс, ангіна), паразитарні захворювання. Вони можуть легко «мандрувати» від дитини до дитини не лише повітряно-крапельним шляхом, а й через побутові речі, наприклад олівці та книжки, дверні ручки, а також інші предмети побуту, на які чхнули, кашлянули чи брали брудними руками. Радимо батькам, про що і як говорити з дітьми, щоб убезпечити

14:32 17.11.2023

Що таке імунітет і для чого він потрібний?

З настанням перших холодів збільшується кількість хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції. Низька температура повітря впливає на тимчасове зниження імунітету, через що людина стає більш вразливою до збудників гострих респіраторних вірусних інфекцій. Що таке імунітет і для чого він потрібний? Просте пояснення. Імунна система – це власна система захисту нашого організму від зовнішніх патогенів (вірусів, мікроорганізмів, грибів, паразитів). Існує дві категорії імунного захисту – вроджений (загальний неспецифічний) та набутий (специфічний) проти конкретного виду патогенів, наприклад, антитіла проти вірусу кору. Спочатку підключається неспецифічний імунітет, – це верхній шар шкіри чи слизових оболонок, що стає першим бар’єром для зовнішніх патогенів. До неспецифічного імунітету також належать певні білки крові, що захищають організм від інфекції ( наприклад, інтерферон). Спеціальні клітини нашої крові – лейкоцити (моноцити, макрофаги та нейтрофіли) – уміють знищувати патогени, поглинаючи їх. Якщо патогенів-чужинців багато, кістковий мозок людини запускає розвиток та розмноження нових клітин «бійців». Це видно за результами загального аналізу крові (забір крові з пальця). Власне тому, перше, що зробить ваш лікар – скерує зробити загальний аналіз крові з розгорнутою лейкоцитарною формулою. Цікаво, що бактерії, які живуть у взаємокорисних стосунках (симбіозі) із нами, наприклад, на шкірі, всередині кишківника, є частиною нашого захисту від шкідливих мікрооргананізмів. Дружні (симбіотичні) бактерії виробляють особливі захисні речовини від зовнішніх патогенів, допомагаючи нам бути здоровими. Звідси й порада: не зловживати миючими засобами, протигрибковими шампунями, недоцільним призначенням антибіотиків «про

14:31 17.11.2023

Акція "Національний тиждень читання"

Державна установа «Український інститут книги» згідно зі Стратегією розвитку читання на період до 2032 «Читання як життєва стратегія» проводить протягом 4-10 грудня 2023р. Всеукраїнську інформаційно- просвітницьку тематичну акцію «Національний тиждень читання»

08:58 16.11.2023

Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом 14 листопада 2023 року відмічається Всесвітній День боротьби з цукровим діабетом.

Поширеність діабету в Україні за останні 10 років збільшилася наполовину. Майже 3% первинної інвалідності дорослого населення в Україні є наслідком захворювання на діабет. Діабет – це хронічна хвороба, що розвивається в тих випадках, коли підшлункова залоза не виробляє достатньо інсуліну або коли організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін. Інсулін – це гормон, який регулює рівень вмісту цукру в крові. Загальним результатом неконтрольованого діабету є гіперглікемія або підвищений рівень вмісту цукру в крові, що з часом призводить до серйозного пошкодження багатьох систем організму. Для діабету I типу (раніше відомому як інсулінозалежний, юнацький або дитячий) характерно недостатнє вироблення інсуліну в організмі, тому при ньому необхідно щоденне введення інсуліну. Причина виникнення цього типу діабету на сьогоднішній день невідома і йому важко запобігти. 

09:07 15.11.2023

12 ЛИСТОПАДА — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ПНЕВМОНІЄЮ

Пневмонія – це запалення легеневої тканини, частіше інфекційного походження. Легені складаються з дрібних мішечків, альвеол, які при диханні у здорової людини наповнюються повітрям. Під час пневмонії альвеоли заповнюються гноєм або рідиною, що робить дихання болісним і обмежує надходження кисню в організм.

09:55 10.11.2023

Фон

За результатами щоденного моніторингу, який проводять фахівці Надвірнянського відокремленого структурного підрозділу ДУ «Івано- Франківський ОЦКПХ МОЗ України» - радіаційний фон на території Надвірнянського району не перевищує допустимий рівень та не несе загрози життю та здоров'ю населенню. Станом на 10 листопада, та за минулий тиждень ситуація щодо радіаційного гама-фону залишається без змін, показник становить від 0.10 мкЗ/год до 0.13 мкЗ/год.,що не перевищує порогового значення природного радіаційного фону в межах 0,32 мкЗ/год. Перевищень природного радіаційного фону не зафіксовано у жодній контрольній точці. Середній рівень відповідає фоновим рівням для нашої місцевості. Крім цього проводиться щоденний моніторинг якості питної води центрального водопроводу за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками безпеки. Станом на 09.11.2023 р. всі проби води відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної до споживання людиною».

09:55 10.11.2023

Як впровадити програму стажування для молоді? Посібник для органів місцевого самоврядування

Опис книги Посібник «Як впровадити програму стажування для молоді?» містить покрокові інструкції та рекомендації для органів місцевого самоврядування, як впровадити програму стажування для молоді. 

10:52 09.11.2023

Вхід для адміністратора