A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Поляницької сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області

Новини

Забруднення поверхневих водойм

Забруднення поверхневих вод – це істотне зниження якості водних ресурсів через попадання в струмки, річки, озера, моря та океани різних хімічних речовин, твердих відходів або розмноження в них мікроскопічних живих організмів (бактерій ,грибів, водоростей).

09:49 01.12.2022

Ендемічний зоб. Фактори ризику та методи профілактики

Захворювання, що розвивається на тлі дефіциту йоду і супроводжується збільшенням щитоподібної залози.     Щитовидна залоза є найважливішим елементом ендокринної системи, так як виробляє гормони, які необхідні для реалізації фізіологічних функцій людського організму. Одним із гормонів, який вона продукує, є тироксин, що відповідає за діяльність основних функцій організму

09:08 29.11.2022

СНІД

Україна залишається в категорії країн з концентрованою стадією епідемії ВІЛ-інфекції, що зосереджена серед окремих груп населення високого ризику інфікування ВІЛ. Сьогодні епідемічна ситуація з ВІЛ- інфекції в Україні знову характеризується зростанням кількості зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції в більшості регіонах України. СНІД – це синдром набутого імунодефіциту, тобто хвороба, викликана вірусом. Віруси є збудниками багатьох хвороб, наприклад, грипу, герпесу, навіть деяких видів раку. Для своєї життєдіяльності вірус повинен проникнути в живу клітину. В разі ВІЛ – це імунна клітина людини.  Перші випадки захворювання на СНІД було діагностовано в 1981 році у США. Перші захворілі ВІЛ/СНІДом була група гомосексуалістів. У плині першої декади поширення вірусу-збудника йшло переважно серед певних груп населення, що називали групами ризику. Це наркомани, повії, гомосексуалісти, хворі уродженої гемофілії (тому що життя останніх залежить від систематичного введення препаратів з донорської крові). Віруси, в тому числі й ВІЛ, виявляються за допомогою спеціальних методів дослідження крові. Коли вірус потрапляє в організм, імунна система починає виробляти в імунних клітинах специфічні білки – антитіла, які борються з вірусом.

09:05 29.11.2022

День пам'яті жертв голодоморів - 26 листопада

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2022-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 26 листопада. Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів мільйони людських життів. У 2006-му Законом України Голодомор 1932–1933 років визнаний геноцидом Українського народу. Цього року ми вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни Росії проти України.

11:01 23.11.2022

«Здоров’я в пігулці»: чи варто приймати вітаміни ?

«Здоров’я в пігулці»: чи варто приймати вітаміни ? В осінньо-зимовий період поширюються респіраторні інфекції. Щоб не захворіти і покращити імунітет, люди часто приймають вітамінни. Вітаміни – це органічні сполуки, які у невеликих кількостях необхідні організму людини, оскільки вони залучені до процесів синтезу гормонів і ферментів, роботи імунної системи та інших органів. Багато хто впевнений, що всі вітаміни і мінерали людина отримує з їжею. Насправді, неправильнідієта і харчування призводять до того, що споживання корисних речовин значно зменшується. У ційситуації лікарі рекомендують приймати полівітамінні комплекси, але перед прийомом обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем - він допоможе підібрати правильні дози. Людському організму для повноцінного життя потрібні різні вітаміни. Вчені виділяють приблизно20 важливих вітамінів, мінералів і амінокислот, що беруть участь в обміні речовин. Вони потрібні для різних процесів, відповідають за імунітет, роботу внутрішніх органів. Тіло людини не здатне самостійно синтезувати вітаміни, тому ми маємо їх споживати з їжею. Винятком є вітамін D, який синтезується клітинами шкіри під дією сонячного світла.

09:26 18.11.2022

Холодова алергія: симптоми і лікування

Холодова алергія: симптоми і лікування Люди, які страждають від нападів алергічних реакцій, добре знайомі з проблемою алергії. Однак варто знати, що алергія буває не тільки на квіти, листя і пух від кульбаб, пил або шерсть улюбленого кота. Алергічна реакція може настати від холоду, і її прояви нітрохи не менш важкі, ніж реакція на традиційні подразники. Прояви холодової алергії Реакцію організму на холод викликають не тільки мінусова температура повітря, але і холодна вода, і пориви холодного вітру, навіть холодна постіль і прохолодні напої. Найчастіше холодова алергія вражає обличчя і руки. Це найбільш відкриті ділянки шкіри, які піддаються впливу холоду. Проявами алергії на цих ділянках стають почервоніння обличчя, тріщинки на шкірі і поява висипу. Для деяких людей контакт з холодом загрожує появою кропив’янки Симптоми холодової алергії Cимптоми холодової алергії ділять на два типи: зовнішні і внутрішні. Адже крім свербіння і лущення шкіри, реакцією на холод може бути закладений ніс і мігрень. Зовнішні симптоми:  поява червоних плям, пухирів та висипи;  хворобливість і почервоніння в місці ураження холодом;  лущення, набряк і свербіж;  іноді набряки всього тіла можуть з’являтися навіть після нетривалого контакту з холодом;  сльозоточивість і різь в очах, кон’юнктивіт.

09:23 18.11.2022

Обласний фестиваль патріотичної пісні ім. Софії Галечко

 13.11.2022р. в м. Надвірна відбувся обласний фестиваль патріотичної пісні ім. Софії Галечко, присвячений 80-ій    річниці УПА, в якому взяв участь народний аматорський вокальний ансамбль "Яблуневий цвіт" (керівник Марія   Санкович) клубу с. Яблуниця Поляницької сільської ради та вокальний дует Будинку культури с. Бистриця Поляницької сільської ради (керівник Марія Рогів).

09:22 14.11.2022

Вхід для адміністратора