A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Поляницької сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області

Новини

Що ми знаємо про Ковід у дітей?

Ковід у дітей – це інфекційне захворювання, викликається вірусом SARS-CoV-2 Виявили в 2019 році, в м. Ухань, Китай Дорослі та діти однаково сприйнятливі до вірусу, однак, особи похилого віку, з хронічними захворюваннями та діти менше 1 року є більш вразливі і більш схильні до розвитку ускладнень. В той же час не встановлено жодних гендерних відмінностей в чутливості до вірусу. Як передається захворювання Ковід (COVID-19)? COVID-19 передається повітряно- крапельним шляхом. При кашлі та чханні хворої людини зі слизом частинки вірусу виділяються у навколишнє середовище, а також торканні поверхонь, забруднених вірусом. Які симптоми та перебіг Ковід (COVID-19) у дітей? Як правило, перебіг коронавірусу у дітей нагадує звичайне ГРВІ. Симптоми:  Підвищення температури тіла;  Нежить;  Чхання;  Кашель;  Біль в горлі;  Біль у м’язах;  Головний біль.  

11:03 13.12.2022

Забруднення грунтів

Забруднення ґрунтів впливає на все навколо. Їжа, яку ми їмо, вода, яку ми п’ємо, повітря, яким ми дихаємо, — наше здоров’я і здоров’я всього живого на планеті залежить від здоров’я ґрунтів. Вміст поживних речовин в тканинах рослин безпосередньо пов’язано з їх утриманням у ґрунті і його здатністю обмінюватися поживними речовинами і водою з корінням рослин. Людина має великий вплив на склад грунту, його хімічну і мікроелементну складові. Нестача йоду в грунті призводить до розвитку зобної хвороби, розумової неповноцінності. Недостатня кількість фтору підвищує розвиток зубного карієсу. І навпаки, їх надмірна кількість руйнує структуру кісткової тканини і роботу кровоносної системи. Також через забруднений грунт людина може підхопити інфекційні захворювання – холеру, чуму, дизентерію, сибірську виразку, правець, ботулізм, гангрену: вони поширюються тільки через грунт. До даних хвороб приєдналися ще і гельмінтози, життєвий цикл яких відбувається в грунті. Тому після вулиці так важливо мити з милом руки. Найбільшу небезпеку для людського здоров’я представляють радіоактивні і важкі метали, які містяться в грунті. Сюди вони потрапили через викиди атомних електростанцій або промислових підприємств, поховань ядерних відходів і випробування ядерної зброї. Вони повільно впливають на діяльність нервової системи і мозкової активності. Також дані метали впливають на ендокринну і кровоносну системи.На стані ґрунтів погано позначається і ведення бойових дій. Вибухові речовини, які широко використовують, потрапляють у ґрунти, бо під час будь-якого вибуху абсолютно повного згоряння вибухівки не відбувається. У багатьох випадках продукти згоряння таких речовин також є досить токсичними. Крім того, у ґрунт потрапляють залишки паливно-мастильних матеріалів та інших речовин від знищеної техніки, не слід забувати також і про техногенні аварії, які супроводжують бойові дії. Забруднення ґрунту є руйнівним для навколишнього середовища і спричиняє негативні наслідки для всіх форм життя, які з ним стикаються. Нестійкі методи ведення сільського господарства, скорочують запаси органічної речовини ґрунту. Для того, щоб вирішити проблему забруднення ґрунтів, необхідно розуміти її причини. Захист і збереження ґрунтів починається з нас з вами. Вибір екологічно чистих продуктів харчування, правильна утилізація небезпечних матеріалів, таких як батарейки, виробництво компосту в домашніх умовах з метою зменшення кількості відходів, які потрапляють на звалища, більш відповідальне поводження з антибіотиками — ось лише кілька прикладів того, як можна сприяти вирішенню цієї проблеми.

09:49 12.12.2022

Шкідливість роботи генератора

Щоб не залишатися без світла і тепла все більше українців починають застосовувати генератори. Однак, через порушення правил експлуатації цих приладів, вже трапилося декілька летальних випадків ─ люди отруїлися чадним газом. Вихлопні гази генератора містять отруту, яку не можна побачити чи відчути Генератор можна використовувати лише на відкритому повітрі. Під час роботи пристрій виділяє чадний газ. Він ніколи не повинен потрапляти в приміщення, тому що це небезпечно для життя. Симптоми отруєння чадним газом: - головний біль (самий ранній симптом); - блювота; - запаморочення; - біль у грудях; - дратівливість; - сплутаність свідомості; - порушення координації рухів; - синюшний або яскраво-червоний відтінок шкіри; - втрата свідомості. Найчастіше отруєння побутовим і чадним газом відбувається серед дітей, залишених без належного нагляду, сплячих людей і людей, що знаходяться в стані наркотичного або алкогольного сп'яніння. Отруєння газом вкрай небезпечне. Головним принципом долікарської медичної допомоги (лише за умов, що немає жодної можливості отримати кваліфіковану допомогу) при отруєнні чадним газом є негайне усунення джерела надходження чадного газу в даному випадку працюючий генератор. Ні в якому разі не можна запалювати світло або вогонь, тому що це може спровокувати вибух. У приміщенні необхідно відкрити вікна для свіжого повітря. Постраждалого необхідно якнайшвидше винести або вивести (якщо він не втратив свідомість) на повітря та викликати «швидку». Важливо правильно розмістити генератор. Встановлювати потрібно так, щоб відстань до найближчої поверхні (стіни, вікна тощо) була не менше 6 метрів. Під час роботи генератор сильно нагрівається, і об’єкти, що його оточують, можуть спалахнути. Крім того, чадний газ може потрапити до приміщення через вікно. До уваги краян найголовніші вимоги та обмеження при встановленні генераторів. ● Встановлюйте генератор там, де переважаючий вітер віднесе вихлопні гази далеко від будинку.

09:45 12.12.2022

ГРИП та ГРВІ як відрізнити?

           Грип – гостре респіраторне вірусне захворювання з повітряно- крапельним механізмом передачі, яке характеризується гострим початком, переважним ураженням верхніх дихальних шляхів і загальною інтоксикацією. Збудники хвороби віруси грипу типів А,В,С. Вони локалізуються в слизі верхніх дихальних шляхів хворих і виділяються у зовнішнє середовище під час кашлю, чхання.

09:47 08.12.2022

Електромагнітні поля та ваша безпека

У сучасному світі людська діяльність стає все більш тісно і нерозривно пов’язана з електроприладами та електромагнітними полями, які вони створюють.

11:23 07.12.2022

Що це за хвороба – кір?

Кір —гостре вірусне захворювання, що супроводжується запальним ураженням верхніх дихальних шляхів, висипом. Надзвичайно заразний і дуже швидко передається від хворої людини до здорової під час кашлю, чхання (повітряно-крапельним шляхом).

15:16 06.12.2022

День Збройних сил України - одне з найважливіших свят цього року, адже ЗСУ зараз є нашою опорою.

День Збройних сил України відзначається щорічно 6 грудня. Це свято завжди відзначалося з гордістю та пошаною, але у 2022 році під час повномасштабної війни його важливість зросла ще більше. ЗСУ - це меч і щит України, наша опора і захист. Найкращі сини і дочки України борються в Збройних силах за незалежність і свободу своєї Батьківщини.

11:33 06.12.2022

З днем народження!

Вітаємо Галину Кіщук, начальницю відділу освіти, культури, молоді та спорту Поляницької сільської ради з днем народження! Бути хорошим начальником дано не кожному, але нашому колективу з Вами дуже пощастило! Це справжній талант — бути таким професіоналом своєї справи. Ми всім колективом вітаємо Вас з днем ​​народження! Бажаємо завжди залишатися такою ж уважною, життєрадісною, креативною, тактовною, цілеспрямованою, яка вміє передбачати всі ситуації на два кроки вперед. Ми бажаємо Вам не тільки творчих успіхів і кар’єрного зростання, а й сімейного благополуччя і звичайного людського щастя. Щоб Ваше особисте життя тільки надихала Вас до нових подвигів в роботі, а робота стимулювала до добробуту і комфорту у Вашому будинку. Вітаємо!

13:43 04.12.2022

Перформанс "ЗАХИСНИКИ - ВІДВАЖНІ ОБОРОНЦІ" до Дня Збройних Сил України

29 листопада 2022 року в Навчально - методичному центрі культури і туризму Прикарпаття відбулося засідання обласного об'єднання творчих клубних працівників  "Літопис" на тему  "День Збройних Сил України". Від Поляницької громади взяла участь Санкович Марія Василівна з презентацією та доповіддю на тему  "Над героїзмом не підвладний час".

11:59 01.12.2022

Вхід для адміністратора