A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Поляницької сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області

Новини

Таємнича віспа мавп

        Мавп’яча віспа – віспоподібне захворювання, за клінічними ознаками дуже схоже на натуральну віспу. До цього часу мавп’яча віспа була рідкісним захворюванням.Вона передається від гризунів до людини або від людини до людини, але захворювання отримало назву через те, що у 1958 році вперше його виявили у лабораторних мавп. У 1970 році медики зафіксували  перший випадок мавп’ячої віспи у людини в Демократичній Республіці Конго. Вірус переважно поширений у Західній та Центральній Африці. У світі віспа мавп викликала занепокоєння в травні 2022 року, коли збільшення кількості хворих почали фіксувати на різних континентах, зокрема в країнах Європи. Захворювання в ряді країн світу, розпочалось з виявлення першого випадку в Британії, куди було завезене туристом з ендемічної зони з Нігерії, яку він відвідав 4 травня 2022 року та повернувся додому. У вересні 2022 року в Україні було лабораторно підтверджено перший випадок віспи мавп.

10:37 13.02.2023

Обласна мистецько-патріотична акція "Незламна мужність поколінь"

Акція організовується з метою відзначення 80-ї річниці УПА та прославлення захисників України російсько- української війни. Відбудеться 18.02.2023р. о 13:00год. в приміщенні клубної установи с. Поляниця. За участю мистецьких колективів Поляницької громади.

09:21 10.02.2023

«ПРОФІЛАКТИЧНІ ЩЕПЛЕННЯ: ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО!»

Вакцинація (щеплення) – це спосіб масової профілактики інфекційних хвороб: вірусних (кору, краснухи, епідпаротиту, поліомієліту; гепатиту В) та бактеріальних (туберкульоз, дифтерія, кашлюк, правець, гемофільна інфекція). Науково доведено, що вакцинація – найефективніший метод профілактики інфекції.

15:08 09.02.2023

Непрохані гості - глисти

           Глисти, або гельмінти, – узагальнена назва паразитів, здатних проникати в організм людини і тварин. Згідно з даними ВООЗ, понад 40 млн людей у світі є носіями різних паразитарних інфекцій, де більшу частину складають гельмінти. Зараженню глистами підлягають і дорослі, і діти. Існує маса різновидів цих паразитів, тому для батьків важливо знати симптоми гельмінтозу у дітей, а також методи його лікування та профілактики.            

11:17 08.02.2023

РАК - НЕ ВИРОК

На початку лютого щорічно відзначають Всесвітній день боротьби проти раку.

11:45 06.02.2023

День пам’яті Героїв Крут 2023: Україна вшановує 105-ту річницю бою під Крутами

29 січня в Україні відзначають пам'ять героїв Крут - українських студентів, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році. Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні захисники України, стали на захист української держави та зупинили нападника.

08:27 29.01.2023

Грип. Як захиститися?

Грип – гостре інфекційне вірусне захворювання з крапельним механізмом передачі, яке характеризується гострим початком, переважним ураженням верхніх дихальних шляхів і загальною інтоксикацією,а також великою частотою виникнення ускладнень. Збудники хвороби – віруси, за типом вірусу А, В, С. Вірус грипу досі залишається одним з  найпоширеніших і найнебезпечніших збудників інфекційних захворювань людини. Причиною цього є швидка еволюційна мінливість вірусу, яка забезпечує його здатність долати захисні бар’єри нашої імунної системи.

16:41 24.01.2023

Кальян - небезпека для здоров’я

Останнім часом небувалу популярність знаходить куріння кальяну.  У його товаристві  прийнято проводити вільний час і дружні зустрічі , таким способом знімають стрес і розслабляються. Хтось бачить в кальяні відмінну альтернативу палінню сигарет , інші вважають його менш шкідливим , а тому із                     Згідно з результатами останнього опитування дорослих щодо вживання тютюну  2,1 % дорослих є активними курцями кальяну. Майже половина молоді 14–34 років, яка нині не курить, пробувала курити кальяни.   Чому куріння кальяну небезпечне для здоров’я? При вдиханні диму в процесі куріння кальяну в організм людини потрапляють значно вищі рівні монооксиду вуглецю (чадного газу), що призводить до проблем із серцево-судинною системою, кисневого голодування тканин організму з можливим настанням запаморочення тощо. У людей, які курять кальян, вищі ризики заразитись інфекційними хворобами: туберкульозом, герпесом, гепатитом. Від передачі цих захворювань не рятує змінний мундштук, оскільки основні збудники інфекцій потрапляють у частини кальяну, які не піддаються спеціальній хімічній та термічній обробці після використання, а також навряд чи стерилізуються у громадських закладах після кожного сеансу куріння. Кальянний дим підвищує ризики розвитку раку легень, респіраторних хвороб, захворювань ротової порожнини. У вагітних підвищуються ризики передчасних пологів. При курінні кальяну у повітря виділяються різноманітні хімічні речовини: поліциклічні ароматичні вуглеводні, що є канцерогенами, чадний газ, тверді часточки, що можуть становити серйозні загрози для людей навколо, які їх вдихають. Тому навіть перебувати у приміщенні, де курять кальян, небезпечно. Куріння кальяну підвищує частоту серцебиття, середній артеріальний тиск та індекс збільшення аорти. Це призводить до артеріальної жорсткості. За даними, опублікованими у «The American Journal of Cardiology»,  навіть одна “сесія” куріння кальяну впливає на серцебиття та кров’яний тиск. Куріння кальяну також викликає залежність, адже в кальянній суміші присутній той же нікотин, що і в сигаретах.          В Україні курити кальяни у громадських місцях, включно із кафе та ресторанами, заборонено з 2012 року на рівні із курінням звичайних та електронних сигарет. Проте, за результатами громадського моніторингу кальян продовжують курити фактично у кожному п’ятому кафе, барі та ресторані.

12:11 23.01.2023

22 січня ми відзначаємо одне із знакових свят української держави - День Соборності України.

 У цей день ми відзначаємо два важливих свята - проголошення Української Народної Республіки та Акт Об'єднання українських земель. 105 років тому, 22 січня, українці проголосили незалежність своєї держави і створили Українську Народну Республіку, а рівно через рік відбувся Акт злуки УНР і ЗУНР. 

15:38 22.01.2023

Професійні захворювання

Людське життя та здоров’я – це саме найцінніше в світі. Майже третину свого життя людина витрачає на працю. Працюючи, на організм людини впливають різноманітні виробничі фактори, як пил, шум, вібрація, електромагнітні випромінювання  та інші.

13:46 19.01.2023

Вхід для адміністратора