A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Поляницької сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області

Новини

Гемофілія

Щороку 17 квітня проводиться Всесвітній день гемофілії (World Hemophilia Day). Цей день запроваджений у 1989 році ВООЗ та Всесвітньою федерацією гемофілії з метою привернути увагу світової громадськості до проблем, із якими стикаються хворі на гемофілію, та підвищити обізнаність про це спадкове захворювання.        

10:26 22.04.2024

Всесвітній день печінки

Всесвітній день печінки - це міжнародна ініціатива, спрямована на підвищення усвідомленості про важливість здоров'я печінки та профілактику захворювань печінки. Він відзначається щорічно 19-го квітня. Цей день є чудовою нагодою нагадати людям про те, що печінка відіграє ключову роль у здоров'ї організму, фільтруючи кров, виводячи токсини, регулюючи рівень цукру та жиру в крові, а також виробляючи жовч для перетравлення жирів. День печінки також сприяє усвідомленню причин та профілактиці захворювань печінки, таких як вірусні гепатити, цироз, жирова хвороба печінки та інші. ОСЬ КІЛЬКА ЦІКАВИХ ФАКТІВ ПРО ПЕЧІНКУ  Найбільший внутрішній орган: Печінка є найбільшим внутрішнім органом у людини. Вона зазвичай важить близько 1,4-1,6 кілограма у дорослих.  Відновлюється : Печінка вражає свою здатність до самовідновлення. Навіть якщо частина печінки була видалена або пошкоджена, вона може відновити свої розмір і функції.  Функціональне розмаїття: Печінка виконує більше ніж 500 різних функцій у людини. Вона фільтрує кров, виробляє жовч для перетравлення жирів, зберігає глюкозу у вигляді глікогену, метаболізує білки і жири, виробляє більшість білків крові, і багато іншого.

10:25 22.04.2024

Гемофілія

Щороку 17 квітня проводиться Всесвітній день гемофілії (World Hemophilia Day). Цей день запроваджений у 1989 році ВООЗ та Всесвітньою федерацією гемофілії з метою привернути увагу світової громадськості до проблем, із якими стикаються хворі на гемофілію, та підвищити обізнаність про це спадкове захворювання.        

08:31 17.04.2024

Алергія

Чудова пора року весна - найнебезпечніший сезон для алергіків. Причина: підвищена реакція організму на пилок рослин, від якого сховатися практично неможливо. Для такої категорії - пробудження природи завжди пов’язане із сезонними захворюваннями. Закладений ніс, чхання, почервоніння очей – не завжди ГРВІ. Це також і найпоширеніші ознаки, що виявляє сезонна алергія симптоми якої нагадують застуду. У розпал цвітіння рослин багато людей починають страждати від її неприємних проявів. Пилок з навколишнього повітря осідає на слизових оболонках носа, очей і ротової порожнини, потрапляє в бронхи, контактує зі шкірою, та у чутливих до нього осіб відбувається неадекватна реакція імунної системи і виникають симптоми алергії. В Україні спостерігають 3 періоди цвітіння:  весняний – з початку березня до середини травня – пов’язаний здебільшого із цвітінням дерев: вільхи, берези, ліщини, дуба, ясеню, граба, бузку;  літній – із середини травня до кінця липня, викликаний пилком лугових та злакових трав – тимофіївки, грястиці, лихоцвіту, пирію, пшениці, жита, вівса, кукурудзи, кульбаби;  літньо-осінній – з середини липня до жовтня, зумовлений цвітінням бур'янів: полину, лободи, подорожника, кропиви, амброзії. ОСНОВНІ ПРОЯВИ АЛЕРГІЇ НА ЦВІТІННЯ:  часте чхання;  почервоніння очей;  закладений ніс;  свербить піднебіння, ніс і очі;  сльозоточивість, риніт;  утруднене або прискорене дихання. Якщо ви при цьому не відчуваєте слабкість, у вас не ломить м’язи і відсутня температура, а зовні щосили цвітуть дерева або трави – отже, це не застуда. ДО УСКЛАДНЕНЬ НАЛЕЖАТЬ :  Бронхіальна астма;  Хронічна втома;  Екзема та інші шкірні проблеми;  Анафілактична реакції, аж до задухи чи шоку. Як вберегтися від важких симптомів алергії: На вулиці:

11:48 16.04.2024

Вакцинація

Вакцинація – єдиний безпечний спосіб набути імунітет до COVID-19, а в разі захворювання – перенести його легше й знизити ризик розвитку ускладнень.  Щеплення проти COVID-19 у 2024 році залишаються безоплатними для кожного українця. Вакцинуватися можна через запис у свого сімейного лікаря або в пункті щеплень у медзакладах. У воєнний час значно зростає ризик захворіти на інфекційні хвороби, тому лікарям важливо заохочувати пацієнтів отримати щеплення від COVID-19. Які основні моменти важливо враховувати лікарям під час розмови з пацієнтами про вакцинацію? Пацієнти можуть боятися вакцинуватися з різних причин: десь чули плітки про негативні наслідки вакцинації, мало знають про принцип дії вакцини чи мають невідомо звідки взяті страхи. Які б не були причини, варто вислухати пацієнта, побудувати з ним довірливі відносини та донести до нього достовірну інформацію. Фахівці з питань психології та поведінкової науки виокремлюють чотири принципи ефективної комунікації для лікарів: 1. Підготуватися до розмови, тобто володіти останніми даними з теми розмови. 2. Слухати та поважати занепокоєння пацієнта. Не засуджувати та не давати оцінок переживанням пацієнта, спокійно відповідати на запитання. 3. Заохочувати пацієнта до ухвалення рішень за допомогою ефективних повідомлень, що означає дати йому інформацію, на основі якої він зможе ухвалити позитивне рішення щодо вакцинації. 4. Запланувати подальші дії разом із пацієнтом. Такий план може включати складання графіку вакцинацій.Що більше достовірної інформації про щеплення людина знає, то більше вона готова ухвалити позитивне рішення щодо

11:48 16.04.2024

ХВОРОБА ЛАЙМА

Хвороба Лайма (також відома як — бореліоз, Лайм-бореліоз, системний кліщовий бореліоз) — природно-осередкова інфекційна хвороба з групи бактеріальних зоонозів, яку спричинюють борелії комплексу Borrelia burgdorferi sensu lato. Хворобу передають кліщі. Характеризується вона переважним ураженням шкіри у вигляді мігруючої еритеми, а також нервової системи, опорно-рухового апарату і серця. Найбільша кількість захворювань реєструється у весняно-осінній період (травень-жовтень), що пов’язано зі збільшенням проведення часу на відкритому повітрі та сезонною активністю кліщів (найбільш активні у квітні-червні та серпні-жовтні). Якщо ви зібралися на прогулянку, відпочинок, похід до лісу за ягодами чи грибами перш за все, подбайте про відповідне вбрання: найбільш безпечним буде одяг із довгими рукавами, світлого кольору, який прилягає до тіла.

14:54 12.04.2024

Всесвітній день здоров’я

У неділю, 7 квітня традиційно з 1948 року в цілому світі відзначається Всесвітній день здоров’я. Метою цього дня є наголошення на важливості здоров’я в нашому житті, залучення людства до вирішення фізичних й ментальних проблем, підвищення поінформованості про різноманітні захворювання, надання рекомендацій щодо поліпшення самопочуття і стану здоров’я, переконання до здорового способу життя. Заходи на Всесвітній день здоров’я спрямовані на натхнення, мотивацію і напрямок досягнення найвищого рівня здоров’я. Всесвітній день здоров'я також акцентує увагу на медичних проблемах, які стають предметом обговорення лікарів усього світу. Щороку Всесвітній день здоров’я проходить під знаком однієї, важливої для суспільства теми. Зокрема, однією з останніх тем, якій було присвячено це свято, стала стійкість бактерій, що провокують розвиток різних захворювань до антибіотиків. Цьогорічна тема Всесвітнього дня здоров’я – «Моє здоров’я, моє право». У нашій суспільній свідомості вітає одна дуже проста думка, безпосередньо пов’язана з питаннями здоров’я і проблемами його відсутності. «Буде здоров’я - решта все, додасться», - так звучить це багатовікове спостереження. І дійсно, наявність або відсутність у людини цього найціннішого стану, докорінно визначає його повсякденне життя, соціальне і суспільне оточення. Здоров’я - це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Наше власне здоров’я дуже легко втратити. Люди, що страждають тими чи іншими, особливо хронічними захворюваннями, на практиці кожен день стикаються з масою проблем, які активно відволікають їх від справжнього повноцінного життя. Всесвітній день здоров’я – це заклик до дії для всіх і всюди, щоб зіграти свою роль у створенні більш здорового світу, почніть з турботи про себе та своїх близьких. Турбота про своє здоров’я – це комплексний процес, що охоплює фізичний, психічний та емоційний аспекти. Звісно, рівень доступності та стан системи охорони здоровʼя в країні мають значний вплив на здоровʼя людини та суспільства. Однак, спосіб життя є основним фактором, що впливає на здоровʼя. Здоров’я може мати дуже дорогу ціну. І переважно це стосується спроб повернути його на своє місце. У Всесвітній день здоров’я ми бажаємо всім надійно зберегти його. Всім хворим - якнайшвидшого одужання. Медикам - хорошої матеріальної і технічної бази. Всім нам - бути здоровими і життєрадісними!

11:30 05.04.2024

Лептоспіроз

Лептоспіроз – це небезпечне гостре інфекційне захворюванняа, спільне для людей і тварин збудником якого є бактерії роду лептоспіра (Leptospira).

11:35 04.04.2024

ФОН

Збільшення рівнів радіаційного навантаження на навколишнє середовище зумовило необхідність проведення радіаційного моніторингу. Упродовж березня було проведено 93 вимірювань гама- випромінювання в контрольній точці спостереження. Ситуація щодо радіаційного гама-фону залишається без змін, показник становить від 0.10 мкЗ/год до 0.13 мкЗ/год.,що не перевищує порогового значення природного радіаційного фону в межах 0,32 мкЗ/год. Також фахівцями Надвірнянського відокремленого структурного підрозділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України» щодня відбираються проби на всіх етапах водопідготовки, контролюються фізико-хімічні та мікробіологічні показники безпеки і гарантують, що водопровідна вода у районі залишається безпечною. Якість води залишається в межах норми та відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171- 10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної до споживання людиною».

15:06 29.03.2024

Тиждень нейрорізноманітності – 18-24 березня

Термін «нейрорізноманіття» означає, що існуючі відмінності є природною частиною людських варіацій і їх слід враховувати при організації життя суспільства. В цей Тиждень люди та організації всього світу об’єднуються, щоб створити суспільство, яке буде більш сприйнятливим, інклюзивним і рівноправним для людей із нейрорізноманітністю. З цього приводу з 18.03.2024 по 24.03.2024 року світова спільнота проводить комунікаційні заходи щодо когнітивних варіацій людини в контексті  біорізноманіття. Ця точка зору виникла внаслідок руху за права людей з аутизмом, як виклик панівним поглядам на те, що деякі речі, які зараз класифікуються як розлади розвитку нервової системи, за своєю суттю є патологічними. Нейрорізноманітність включає осіб з аутизмом, синдром дефіциту уваги, з гіперактивністю, деменцією та ще низку інших сенсорних та/або інформаційних відмінностей. У світі 70 мільйонів людей мають аутизм, ще близько 70 мільйонів мають синдром дефіциту уваги й гіперактивність. Неймовірна кількість людей не має діагнозу – вони адаптувалися до суспільства. Жінки з аутизмом є більш соціальними й

14:14 22.03.2024

Вхід для адміністратора