A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Поляницької сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області

Новини

Курс "Медіаграмотність: як не піддаватися маніпуляціям?"

Національний проєкт медіаграмотності "Фільтр" Міністерства культури та інформаційної політики України спільно з платформою онлайн-освіти Prometheus розробили курс "Медіаграмотність: як не піддаватися маніпуляціям?"

13:16 23.12.2022

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!

Колектив відділу освіти Поляницької сільської ради щиро вітає провідного спеціаліста Мар'яну Івасюк з Днем народження! Прийміть наші найщиріші побажання міцного здоров’я, особистого щастя, невичерпної енергії і наснаги у всіх Ваших добрих справах. Хай у Вашому домі завжди панують мир і злагода, у серці – доброта, а у справах – мудрість та виваженість. Нехай доля і надалі буде прихильною до Вас, даруючи радість життя, незрадливу удачу, вірних і надійних друзів!

10:14 23.12.2022

Нагородження переможців олімпіад

За сприяння власника котеджного містечка "Фенікс", підприємця Олександра РЕДЬКА, було нагороджено грошовими винагородами учнів Поляницького та Яблуницького ліцеїв, які стали переможцями та призерами ІІ ЕТАПУ Всеукраїнських учнівських олімпіад та конкурсів у 2022- 2023 н.р.

15:22 22.12.2022

Дія. Цифрова освіта

Проєкт Дія. Цифрова освіта охоплює національну платформу з розвитку цифрових навичок

15:10 22.12.2022

Вакцинація рятує життя

               Щойно дитина народжується, із стерильного середовища матусиного живота вона потрапляє у світ, густо населений різноманітними мікроорганізмами. Деякі з них є корисними, вони допомагають організму в процесах життєдіяльності. Декотрі можуть викликати легкі захворювання, що не є небезпечними для життя, але допомагають тренуванню імунітету – здатності організму чинити спротив зовнішнім загрозам. Але існує клас мікробів – вірусів, бактерій, грибків і найпростіших – які можуть бути смертельно небезпечними для дітей, і у до-вакцинальну еру вони забирали мільйони життів. Людський організм має природний захисний механізм - імунітет. За потрапляння в тіло чужорідного білка (бактерії або вірусу) активуються спеціальні клітини, що відповідають за усунення потенційної загрози, - лімфоцити. Але в новонароджених імунна система нерозвинена, тому вона не здатні ефективно чинити опір патогенним мікроорганізмам.

12:03 22.12.2022

Що робити, якщо розбився ртутний термометр?

Про те, як правильно прибрати ртуть з розбитого термометра і як уникнути її шкідливої дії, повинен знати кожен. Ртуть відноситься до надзвичайно небезпечних для людини речовин. Особливо шкідливі її пари. Вже при кімнатній температурі +18°С ртуть починає випаровуватися.   При тривалому вдиханні випаровувань навіть мізерної кількості цієї рідини можна отримати отруєння. Воно протікає поволі, довгий час без чітких симптомів захворювання: загальне нездужання, дратівливість, нудота.

15:40 21.12.2022

Що ми знаємо про Ковід у дітей?

Ковід у дітей – це інфекційне захворювання, викликається вірусом SARS-CoV-2 Виявили в 2019 році, в м. Ухань, Китай Дорослі та діти однаково сприйнятливі до вірусу, однак, особи похилого віку, з хронічними захворюваннями та діти менше 1 року є більш вразливі і більш схильні до розвитку ускладнень. В той же час не встановлено жодних гендерних відмінностей в чутливості до вірусу. Як передається захворювання Ковід (COVID-19)? COVID-19 передається повітряно- крапельним шляхом. При кашлі та чханні хворої людини зі слизом частинки вірусу виділяються у навколишнє середовище, а також торканні поверхонь, забруднених вірусом. Які симптоми та перебіг Ковід (COVID-19) у дітей? Як правило, перебіг коронавірусу у дітей нагадує звичайне ГРВІ. Симптоми:  Підвищення температури тіла;  Нежить;  Чхання;  Кашель;  Біль в горлі;  Біль у м’язах;  Головний біль.  

11:03 13.12.2022

Забруднення грунтів

Забруднення ґрунтів впливає на все навколо. Їжа, яку ми їмо, вода, яку ми п’ємо, повітря, яким ми дихаємо, — наше здоров’я і здоров’я всього живого на планеті залежить від здоров’я ґрунтів. Вміст поживних речовин в тканинах рослин безпосередньо пов’язано з їх утриманням у ґрунті і його здатністю обмінюватися поживними речовинами і водою з корінням рослин. Людина має великий вплив на склад грунту, його хімічну і мікроелементну складові. Нестача йоду в грунті призводить до розвитку зобної хвороби, розумової неповноцінності. Недостатня кількість фтору підвищує розвиток зубного карієсу. І навпаки, їх надмірна кількість руйнує структуру кісткової тканини і роботу кровоносної системи. Також через забруднений грунт людина може підхопити інфекційні захворювання – холеру, чуму, дизентерію, сибірську виразку, правець, ботулізм, гангрену: вони поширюються тільки через грунт. До даних хвороб приєдналися ще і гельмінтози, життєвий цикл яких відбувається в грунті. Тому після вулиці так важливо мити з милом руки. Найбільшу небезпеку для людського здоров’я представляють радіоактивні і важкі метали, які містяться в грунті. Сюди вони потрапили через викиди атомних електростанцій або промислових підприємств, поховань ядерних відходів і випробування ядерної зброї. Вони повільно впливають на діяльність нервової системи і мозкової активності. Також дані метали впливають на ендокринну і кровоносну системи.На стані ґрунтів погано позначається і ведення бойових дій. Вибухові речовини, які широко використовують, потрапляють у ґрунти, бо під час будь-якого вибуху абсолютно повного згоряння вибухівки не відбувається. У багатьох випадках продукти згоряння таких речовин також є досить токсичними. Крім того, у ґрунт потрапляють залишки паливно-мастильних матеріалів та інших речовин від знищеної техніки, не слід забувати також і про техногенні аварії, які супроводжують бойові дії. Забруднення ґрунту є руйнівним для навколишнього середовища і спричиняє негативні наслідки для всіх форм життя, які з ним стикаються. Нестійкі методи ведення сільського господарства, скорочують запаси органічної речовини ґрунту. Для того, щоб вирішити проблему забруднення ґрунтів, необхідно розуміти її причини. Захист і збереження ґрунтів починається з нас з вами. Вибір екологічно чистих продуктів харчування, правильна утилізація небезпечних матеріалів, таких як батарейки, виробництво компосту в домашніх умовах з метою зменшення кількості відходів, які потрапляють на звалища, більш відповідальне поводження з антибіотиками — ось лише кілька прикладів того, як можна сприяти вирішенню цієї проблеми.

09:49 12.12.2022

Вхід для адміністратора