І ЩЕ РАЗ ПРО ВІРУСИ
На початку жовтня щорічно відзначають Всесвітній день вірусів.
Віруси це «розумні», «хитрі» істоти з великими можливостями до пристосування, виживання. А для нас вони можуть стати причиною легких і, далеко не дуже легких хвороб, а деколи і смертей.
Віруси – внутрішньоклітинні паразити, які вражають всі групи живих організмів, так як живуть в клітинах рослин, тварин, людини.
Вони менші від бактерій, не мають клітинної будови.
У людини віруси вражають органи дихання(грип, аденоінфекції, ковід тощо), травну (гепатити, гастроентерити), нервову ( поліомієліт,енцефаліти) системи, шкіру та слизові оболонки (кір, герпес, папіломи, вітряна віспа), пригнічують імунні реакції організму (СНІД), призводять до ракових захворювань.
У свійських тварин віруси спричиняють ящур, чумку собак, чуму курей та ін.
У рослин викликають мозаїчність, плямистість, некрози, пухлини тощо.
Так як віруси не мають клітинної будови, то й не можуть розмножуватися клітинним поділом. Для цього вони використовують ресурси клітини-хазяїна для утворення множинних копій самих себе. Все це відбувається всередині клітини.
Тому їх неможливо знищити без застосування препаратів, токсичних для клітини-господарів.
Найефективнішими медичними заходами проти вірусних інфекцій є вакцинації, що створюють імунітет до інфекції , і противірусні препарати, що вибірково затримують реплікацію (самовідтворення) вірусів. Ну, і звісно, дотримання особистої гігієни та укріплення імунітету.
Будьте здорові, а ми працюємо, щоб пояснити, попередити та запобігти хворобам.