Профілактика ГРВІ
Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) — група вірусних інфекцій, яка характеризується загальним інтоксикаційним синдромом і переважним ураженням слизової оболонки дихальних шляхів. На сьогодні маємо значну кількість збудників, які можуть викликати ГРВІ це — віруси грипу, парагрипу, аденовіруси, респіраторно-синцитіальні віруси, коронавіруси, пікорнавіруси, риновіруси, ентеровіруси, віруси герпесу та ін. Джерелом інфекції є хвора людина з клінічно вираженою чи безсимптомною формою хвороби. Шлях передачі інфекції — повітряно-крапельний. Зараження відбувається під час вдихання найдрібніших крапельок слизу з вірусом, що потрапляють у навколишнє середовище від хворих.
Захворювання зазвичай характеризується гострим початком і супроводжується відчуттям "розбитості", а також загального нездужання, головний біль, підвищення температури тіла, ломота, закладеність носа, часто рясні виділення з носа, сухість в роті, біль у горлі, зниження апетиту, млявість, загальна слабкість.
Профілактика ГРВІ:
- Уникати скупчень людей, щоб зменшити ймовірність контакту з хворими, бо деякі вже є заразними, ще до появи симптомів
- Користуватись одноразовими масками при необхідності, щоб захистити себе чи оточуючих від захворювання
- Користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками, як після миття рук так і при нежиті, або щоб прикрити обличчя під час кашлю чи чхання
- Регулярно провітрювати приміщення та робити вологе прибирання
- Повноцінно харчуватися, пам’ятати про здоровий сон, уникати перевтоми, щоб підвищити опірну здатність організму
- Також пам’ятаймо про чисті руки, оскільки інфекція потрапляє в організм через рот та ніс, яких ми часто торкаємося руками ( якими напередодні брали гроші, трималися за поручні в транспорті, де кілька годин в активному стані можуть зберігатися віруси і бактерії). Тому потрібно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем
Якщо Ви все ж таки захворіли, то залишайтеся вдома, прикривайте рот і ніс під час кашлю та чхання, щоб запобігти розпорошенню інфікованих краплин слизу, часто мийте руки. При погіршенні стану обов’язково звертайтеся до лікаря.