A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти, культури, молоді та спорту Поляницької сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області

Всесвітній тиждень імунізації

Дата: 24.04.2023 15:53
Кількість переглядів: 21

ЗСУ захищають нас від ворогів, а ми маємо захистити себе від хвороб!                

З 24 по 30 квітня 2023року  проводиться Всесвітній тиждень імунізації (World Immunization Week).  Його мета нагадати про важливість щеплень для захисту від хвороб людей різного віку.

 

Проведення Тижня імунізації покликане привернути увагу громадськості до імунізації як однієї з головних профілактичних заходів, що дозволяють уберегти людство від інфекційних захворювань. ВООЗ настійно рекомендує сім'ям обов'язково вакцинувати дітей проти смертоносних хвороб.

За даними ВООЗ, імунізація дозволяє щорічно запобігати від 2 до 3 мільйонів випадків смерті від дифтерії, правця, кашлюку, кору, паротиту (свинки) і краснухи. Кількість дітей, які вчасно отримують вакцину, зростає, в тому числі завдяки старанням ВООЗ і оголошеної нею Тижня імунізації. Кожен рік щеплення робляться більш ніж 100 мільйонам дітей у всьому світі.

Всі щеплення в Україні проводяться згідно схем Національного календаря профілактичних щеплень де є вакцини  проти 10 хвороб (Гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та Хіб-інфекції).  Ці вакцини безоплатні, їх закуповують державним коштом. Для всіх дорослих потрібно кожні десять років поновлювати щеплення від дифтерії та правця. 

ВООЗ рекомендує здійснювати щеплення не менше, ніж 95% дітей. Якщо 90-95% людей мають імунітет проти інфекційного захворювання, воно не поширюється серед населення, адже створюється колективний імунітет.

В останні роки показники охоплення щепленнями в Україні не перевищували 80%. Відтак, ще в жовтні 2021 року в Україні зафіксували спалах поліомієліту, а в січні 2022 року виявили другий випадок захворювання. Тепер в країні зафіксовано і спалах кору. 

 

 Крім вакцин, які внесені до календаря профілактичних щеплень, є вакцини проти гепатиту А, COVID-19, пневмококової інфекції, ротавірусної інфекції, папілома вірусу, менінгіту та інших хвороб, які можна зробити за власним бажанням.

Відтоді як 220 років тому була винайдена перша сучасна вакцина, щеплення вже врятували життя багатьох поколінь, рятуватимуть і майбутні. 

У разі відмови від профiлактичних щеплень батьки повинні усвідомлювати, що вся відповідальність за здоров’я та життя своєї дитини лягає на них. В умовах активних міграційних процесів, а особливо в цей тяжкий час – час війни, коли наші люди їдуть по всьому світу,  зростає ризик зараження, в першу чергу нещеплених дітей і дорослих.

Відмови від щеплень підвищують не лише ризик зараження інфекцією, але і ризик її важкого перебігу, розвитку ускладнень і навіть смерті.

Ніхто не повинен померти від хвороби,

яку можна попередити вакциною.  

Вакцинуйся! Збережи здоров’я та життя!!!

                                                                                    

Фото без опису

 

 

 

 


« повернутися

Вхід для адміністратора